fbpx

Luminous Productions przeniósł się do Square Enix

Kończy się era samodzielności Luminous Productions. Deweloper zostanie połączony ze studiem Square Enix. Informacja ta jest następstwem średniego przyjęcia Forspoken. Fuzja stanie się faktem 1 maja, ale dopóki to nie nastąpi Luminous ma zamiar dalej pracować nad niedawno wydanym tytułem.

Koniec Luminous Productions nie oznacza końca Forspoken

Luminous Productions wydało oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że nadchodzące zmiany nie wpłyną na aktualne prace. Studio do samego końca ma się skupiać na stworzeniu zapowiedzianej łatki do Forspoken, a także na nadchodzącym DLC In Tanta We Trust, które ma się pojawić jeszcze w tym roku.

Square Enix już wcześniej był właścicielem Luminous Productions, ale do tej pory kierowali nimi jako oddzielną spółką. To się jednak niedługo zmieni. Fuzja ta ma znacznie zwiększyć możliwości produkcyjne grupy, a co za tym idzie tworzyć jeszcze lepsze tytuły. Tak przynajmniej oficjalnie mówi Square Enix.

Aktualnie nie mamy żadnych informacji na temat przyszłości zastrzeżonej przez studio technologii Luminous Engine, którą wykorzystywały między innymi takie gry jak Final Fantasy 15 i Forspoken.