fbpx

Lumencraft – roguelike od 2Dynamic Games wszedł w fazę wczesnego dostępu

14 kwietnia 2022,
14:12
Hubert Kalisz

Lumencraft od Krakowskiego 2Dynamic Games to roguelike z elementami tower defence, który nawiązuje swoją stylistyką do takich produkcji jak Deep Rock Galactic czy Alien Breed. Wydaniem gry zajmie się firma Star Drifters.

Grafika promocyjna z gry Lumencraft

Lumencraft przedstawi pesymistyczną wersję przyszłości, gdzie niezbędnym do przetrwania ludzkości okazał się być tajemniczy surowiec znany jako Lumen. Co gorsza, górnicy go wydobywający zmuszeni będą walczyć z falami potworów żyjących głęboko pod ziemią.

O dacie debiutu gry we wczesnym dostępie studio 2Dynamic Games informowało jeszcze na początku tego roku w jednym z wpisów w zakładce „Aktualności” na platformie Steam. Z tej okazji nowy zwiastun produkcji pojawił się na oficjalnym kanale Star Drifters.

Lumencraft – techniczna strona gry

Na potrzeby tytułu deweloperzy opracowali autorski system oświetlenia 2Dynamics oraz technologię całkowitej destrukcji otoczenia, która pozwoli na tworzenie satysfakcjonujących przekopów. Gracze otrzymają w swe ręce możliwość grania w trybie singleplayer bądź w kooperacji za pośrednictwem Steam Remote Play. Szczególnie usatysfakcjonowani powinni być również posiadacze Steam Decka, gdyż produkcja zaoferuje jego wsparcie od samego początku.

Grafika przedstawiająca fragment rozgrywki z gry Lumencraft
Źródło: 2Dynamic Games, Star Drifters