Lumencraft – roguelike od 2Dynamic Games wszedł w fazę wczesnego dostępu

Lumencraft od Krakowskiego 2Dynamic Games to roguelike z elementami tower defence, który nawiązuje swoją stylistyką do takich produkcji jak Deep Rock Galactic czy Alien Breed. Wydaniem gry zajmie się firma Star Drifters.

Lumencraft przedstawi pesymistyczną wersję przyszłości, gdzie niezbędnym do przetrwania ludzkości okazał się być tajemniczy surowiec znany jako Lumen. Co gorsza, górnicy go wydobywający zmuszeni będą walczyć z falami potworów żyjących głęboko pod ziemią.

O dacie debiutu gry we wczesnym dostępie studio 2Dynamic Games informowało jeszcze na początku tego roku w jednym z wpisów w zakładce „Aktualności” na platformie Steam. Z tej okazji nowy zwiastun produkcji pojawił się na oficjalnym kanale Star Drifters.

Lumencraft – techniczna strona gry

Na potrzeby tytułu deweloperzy opracowali autorski system oświetlenia 2Dynamics oraz technologię całkowitej destrukcji otoczenia, która pozwoli na tworzenie satysfakcjonujących przekopów. Gracze otrzymają w swe ręce możliwość grania w trybie singleplayer bądź w kooperacji za pośrednictwem Steam Remote Play. Szczególnie usatysfakcjonowani powinni być również posiadacze Steam Decka, gdyż produkcja zaoferuje jego wsparcie od samego początku.

Grafika przedstawiająca fragment rozgrywki z gry Lumencraft
Źródło: 2Dynamic Games, Star Drifters