Lost Judgment wyciekło w PS Store

Seria gier Yakuza już na dobre zagościła w naszych domach, ponieważ od czasów PlayStation 2 dostajemy kolejne odsłony tej produkcji. Kilka lat temu twórcy postanowili jednak pójść dodatkowo w kolejny projekt, którym był Judgment. Gra zyskała szybko na popularności, ponieważ ciągle było w niej czuć klimat i duszę poprzednich dzieł studia, więc nic dziwnego, że kontynuacja Lost Judgment jest w trakcie produkcji!

10 maja 2021
Na skróty
  •  Wyciekła kontynuacja gry Judgment w japońskim PlayStation Network.
  • Lost Judgment nie pojawi się premierowo na komputerach osobistych.
  • Tytuł zostanie udostępniony w dwóch wersjach: standardowej i Digital Deluxe Edition.

Japoński użytkownik Twittera PS5 kenchiro_taka znalazł grę, zatytułowaną Lost Judgment, w sklepie PS5 i napisał o niej na Twitterze, ale potem usunął tweeta, ponieważ obraz, który zamieścił, zaczął rozprzestrzeniać się w sieci. Według strony sklepu gra ma się ukazać 24 września w Japonii, choć nie potwierdzono jeszcze zachodniej daty.

Lost Judgment w PlayStation Store

Twórca Yakuzy, Toshihiro Nagoshi, oficjalnie ujawnił Lost Judgment, „grę niepodobną do niczego, co widzieliście wcześniej”, przed jej światową premierą we wrześniu. Gra będzie dostępna w dwóch edycjach, standardowej i Digital Deluxe Edition, która zawiera przepustkę sezonową i możliwość zagrania w grę trzy dni wcześniej.

Sega ma oficjalnie ujawnić sequel Judgment w piątek, zgodnie z zegarem odliczania wydawca uruchomił w zeszłym miesiącu. W marcu Sega zarejestrowała kilka japońskich znaków towarowych, w tym jeden dla Lost Judgment.

Czym jest produkcja Judgment?

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w detektywa prowadzącego skomplikowane śledztwa kryminalne. Judgment zostało stworzone przez autorów popularnej serii Yakuza, czyli Ryu Ga Gotoku Studio. Jako były prawnik Takayuki Yagami zajmujemy się ściganiem przestępców. Został wydany 25 czerwca 2019 roku jako ekskluzywny tytuł na PlayStation 4, lecz 23 kwietnia 2021 roku dostaliśmy możliwość ogrania go na konsolach nowej generacji od Microsoftu i Sony. Świetny wynik wynoszący 80 punktów na platformie Metacritic pewnie przyczynił się do inwestycji w kolejną odsłonę tego dzieła. Użytkownicy ocenili grę nieco wyżej, bo wystawiona ocena to 8,5/10, więc fani Yakuzy idealnie się w niej odnaleźli.

Lost Judgment nie dla PC!

Sega na krótko umieściła grę na Windows 10 i Steam, a także na konsolach, dając nadzieję fanom oczekującym wydania na PC. Tytuł został zapowiedziany na konsole PlayStation i Xbox, a przez krótką chwilę istniało oczekiwanie, że dostaniemy go również na PC. Jak zauważyła strona fanów Yakuzy Tojo Dojo, na stronie Sega Japan pojawiła się informacja, że gra będzie dostępna nie tylko na konsole, ale także na Windows 10 i Steam, a w kodzie źródłowym strony znalazło się logo Steam. Niestety tak się nie stanie, przynajmniej w momencie premiery. Sega nie ma w tej chwili planów przeniesienia Lost Judgment na PC.

Oryginalne Judgment również nie zostało jeszcze wydane na PC, lecz i tak były powody do nadziei. Seria Yakuza była przez lata ekskluzywna dla PlayStation, ale teraz jest regularnie obecna (i bardzo popularna) również na PC. Najnowsza gra z tej serii, Yakuza: Like a Dragon, ukazała się jednocześnie na PC i konsolach.

Ustrzel grową okazję

Damian Bogusz

UWaga! Gorące informacje!