Logitech zaprezentował swoje najnowsze klawiatury mechaniczne – G413 SE

25 stycznia 2022,
23:55
Maciej Krause

Wybór dobrej klawiatury to nie lada wyzwanie dla konsumenta zainteresowanego zakupem. Oferta rynkowa jest obecnie naprawdę szeroka, a mimo to producenci w dalszym ciągu prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej wymyślnych urządzeń i nieugięcie dodają do swoich katalogów kolejne produkty. Firma Logitech zaprezentowała dziś dwa modele klawiatur mechanicznych, które odwołują się do klasycznych standardów i nie powinny przerażać ceną – G413 SE oraz G413 TKL SE.

Logitech G413 TKL SE - wygląd klawiatury

Firma Logitech zaprezentowała dziś swoje najnowsze produkty, a są nimi dwie klawiatury. Wśród nich model pełnowymiarowy oraz urządzenie w formacie TKL. Logitech G413 SE zadebiutuje na rynku już w lutym, a wyceniono ją na 349 zł. Do sprzedaży trafi również Logitech G413 TKL SE – model z tymi samymi parametrami, lecz pozbawiony bloku numerycznego. To urządzenie będziemy mogli zakupić już za około 309 zł.

Klawiatura Logitech G413 TKL SE pod kątem
Źródło: Logitech

Logitech G413 SE – klawiatura mechaniczna z białym podświetleniem LED

Logitech G413 SE posiada pełnowymiarowy układ klawiszy, a model G413 TKL SE to praktycznie to samo urządzenie, tylko że jest trochę mniejsze – bez bloku numerycznego. Klawiaturę uzbrojono w sprężynujące przełączniki mechaniczne. Odległość aktywacji przycisku wynosi 1,9 mm, siła potrzebna do aktywacji to 50 g, a łączny zakres ruchu jest na poziomie 4,0 mm. G413 SE posiada górę obudowy z czarnego, szczotkowanego stopu aluminium klasy lotniczej 5052 o niskiej zawartości węgla.

Klawiatura Logitech G413 SE w wersji pełnowymiarowej
Źródło: Logitech
Profil klawiszy
Źródło: Logitech

Nakładki klawiszy G413 SE wykonane są z PBT – najtrwalszego materiału na rynku. PBT posiada doskonałą odporność na ciepło i zużycie, aby oferować optymalne parametry pracy w ciągu całego cyklu życia klawiatury. Urządzenie wyposażono w białe podświetlenie LED. Oba modele uzbrojono w funkcję anti-ghostingu z możliwością wciśnięcia sześciu klawiszy jednocześnie.

Baner promocyjny klawiatury Logitech G13 TKLE SE
Źródło: Logitech