Liczba aktywnych graczy produkcji Activision jest rekordowo niska

Pomimo rekordowo niskiej ilości aktywnych graczy, Activision nie widzi problemu. Zobaczymy czy trend utraty użytkowników się utrzyma.

3 sierpnia 2022
Na skróty
  • Pierwszy raz od 2019 liczba aktywnych graczy spośród produkcji Activision spadła poniżej 100 milionów.
  • Studio mówi, że ciągle rozrastają się i tymczasowo niższe wyniki nic nie znaczą.

Drugi kwartał 2022 jest najgorszym dla Activision, jaki miało od roku 2019. Liczba miesięcznie aktywnych graczy, we wszystkich produkcjach z serii Call of Duty wynosi 94 miliony. W zeszłym roku, po premierze Call of Duty Mobile było ich aż 150 milinów. Przez kilka miesięcy nie ma być żadnej premiery, więc kolejny kwartał nie wygląda optymistycznie.

Grafika przedstawiająca fragment rozgrywki z gry Call of Duty: Modern Warfare
Źródło: Infinity Ward, Activision

Activision mówi, że nie ma się czym przejmować

W poniedziałek Activison przekazało, że mniejsza ilość graczy i co za tym idzie gorsze zarobki w tym kwartale, porównując do zeszłych lat „odzwierciedlają mniejsze zaangażowanie w serię Call of Duty, ale wzrost w porównaniu do pierwszego kwartału”. Wszystko zatem powinno wrócić do normy w czwartym kwartale 2022, kiedy premierę ma mieć Call of Duty Modern Warfare 2 oraz większe rozszerzenie do Warzone. Jak na razie wygląda na to, że jest to tylko drobne spowolnienie w maszynie, jaką jest wydawca Activision, który tworzy nowe gry i rozwija aktualne. Nie powinno im też przeszkodzić to, że już niedługo Activison Blizzard będzie częścią Microsoftu.

UWaga! Gorące informacje!