Lian Li: prototypy i nowe produkty zaprezentowane podczas wydarzenia 2022 Digital Expo 2.0

Kilka dni temu odbyło się wydarzenie 2022 Digital Expo 2.0 zorganizowane przez firmę Lian Li. Producent podczas prezentacji wideo przedstawił swoje najnowsze i odświeżone produkty. Nie zabrakło również ciekawych prototypów. Lista nowości jest długa.

16 lutego 2022

Kilka dni temu firma Lian Li rozpoczęła wydarzenie 2022 Digital Expo 2.0, gdzie podczas dwuczęściowej prezentacji wideo zaprezentowała swoje najnowsze i zaktualizowane produkty. Twórcy ulepszą obudowę Lancool III i V3000 Plus oraz chłodzenie Uni Fan SL120 Infinity. Przedstawiono także dwa prototypy: wentylator Uni Fan P28 oraz przewody z podświetleniem RGB – Strimer Plus V2. Nowością jest również nowe oprogramowanie – L-Connect 3.

Lian Li Lancool III – obudowa komputerowa w odświeżonej wersji

Od czasu pierwszego pojawienia się na Lian Li 2021 Digital Expo 2.0 prototyp Lancool III otrzymał wiele aktualizacji. Oczekuje się, że obudowa będzie dostępna w wersji RGB i tej zwykłej bez podświetlenia, obie wersje z trzema fabrycznie zainstalowanymi wentylatorami 140 mm PWM. Wśród nowości wszechstronne wsparcie chłodnicy 360, zmieniony mechanizm otwierania bocznych paneli, regulowany drążek do przepuszczania kabli z większymi gumowymi przelotkami i dodatkowe rzepy na przewody, regulowany i zdejmowany panel górny osłony zasilacza, modułowe i wyjmowane klatki dysków poprawiające przepływ powietrza z osłony zasilacza, a także zmieniony prawy panel osłony z wyjmowaną szufladą dysku SSD.

Wygląd obudowy Lancool III
Źródło: Lian Li

V3000 Plus – ulepszona wersja obudowy

V3000 Plus to obudowa komputerowa z nowoczesnymi funkcjami. Wracając z kilkoma aktualizacjami z poprzedniego Expo Lian Li, V3000 Plus jest bliski ukończenia. Wśród ulepszeń: konstrukcja z siateczki przedniego, górnego i bocznego panelu osłony zoptymalizowana pod kątem poprawy przepływu powietrza, panele ze szkła hartowanego z lewej i prawej strony z nowym mechanizmem push-lock, projekcja świetlna logo Lian Li pod panelem przednim, zmieniony górny układ IO z przełącznikiem do sterowania przyciskami zasilania i resetowania z systemu podstawowego do systemu wtórnego, a także beznarzędziowe tace na dyski SSD.

V3000 Plus - obudowa od Lian Li
Źródło: Lian Li

Lian Li Uni Fan SL120 Infinity – zaktualizowana wersja wentylatora

Udoskonalony prototyp nowego Uni Fan SL120 Infinity przenosi koncepcję Uni Fan na wyższy poziom dzięki ulepszonemu wyglądowi, zarządzaniu przewodami i kompatybilności. Oto lista ulepszeń: smukłe i jasne wąskie rowki świetlne wzdłuż przednich krawędzi wentylatora, cieńszy moduł zasilania klastra wentylatorów został przeniesiony na środek ramy coolera i ma dwukierunkową orientację kabli, wyjmowany klucz blokujący chłodzenie, kable PWM i aRGB połączone w jeden oraz zaktualizowany UNI HUB z obsługą dwóch pomp Galahad AIO aRGB.

Lian Li Uni Fan SL120 Infinity - design wentylatorów
Źródło: Lian Li

Uni Fan P28 – prototyp najnowszego coolera

Uni Fan P28 ma przenosić koncepcję przelokowania wentylatora na wyższy poziom wydajności i niższy poziom hałasu. Prototyp ten ma wyróżniać cooler o grubości 28 mm wykonany z dynamicznych łożysk płynowych, metalowej obudowy łożyska, powlekanej od góry żelaznej obudowy i twardszych materiałów konstrukcyjnych. Dodatkowym atutem ma być mniejsze złącze modułu mocy, które jest wbudowane w wentylator, oraz to, że użytkownicy mają możliwość modyfikacji boków produktu za pomocą akcesorium aRGB, które zastępuje aluminiową listwę ozdobną Uni Fan P28.

Wentylatory Uni Fan P28
Źródło: Lian Li

Strimer Plus V2 – adresowalne przewody z podświetleniem RGB

Strimer Plus V2 to adresowalne przewody wyposażone w podświetlenie RGB. Kable zasilające pokryte silikonem mają zapewniać cieńszy profil i większą elastyczność. Obie wersje Strimer Plus V2 mają oddzielne 6 + 2 piny dla lepszej kompatybilności i łatwiejszej instalacji na GPU, gdzie złącza zasilania są bardziej od siebie oddalone. Kable obsługiwane są przez najnowsze oprogramowanie L-Connect 3, aby indywidualnie sterować każdym kanałem RGB na 24-pinowym, 2 × 8-pinowym i 3 × 8-pinowym złączu.

Przewody z podświetleniem RGB - Strimer Plus V2
Źródło: Lian Li

L-Connect 3 – dedykowane oprogramowanie do produktów firmy Lian Li

Oprogramowanie firmy Lian Li jest teraz w stanie w pełni kontrolować swoje produkty. L-Connect 3 przedstawi nam kompletne informacje o systemie oraz konfigurowalne profile wentylatorów zgodnie z temperaturami GPU lub CPU. Indywidualne efekty mają być dostępne dla następujących produktów: SL120s, AL120s, SL Infinity i Strimer Plus. Soft ma zapewniać szybką synchronizację efektów w całym systemie.

Oprogramowanie L-Connect 3 do produktów firmy Lian Li
Źródło: Lian Li

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!