fbpx

Last Train Home zabierze nas na Syberie. Twórcy Mafii publikują zwiastun nowej strategii

13 czerwca 2023,
14:50
Mateusz Skowron
Czechosłowacki żołnierz w pancernym pociagu

Czeskie studio Ashborne Games zlokalizowane w Brnie opublikowało trailer ich najnowszej produkcji, która zabierze nas w dotąd nieeksplorowane wydarzenia mające miejsce niedługo po oficjalnym zakończeniu I Wojny Światowej. Gracze będą mieli okazję poprowadzić siły Legionu Czechosłowackiego, które utknęły na Syberii niedługo po zakończeniu I wojny światowej.

Last Train Home prócz strategicznego podejścia do prowadzenia działań wojennych, ma zapewnić interesującą fabułę, nad którą pracować mają weterani odpowiedzialni niegdyś za Mafie oraz pierwszą odsłony Army. Twórcy, wzorem prawdziwych wydarzeń, w centralnym punkcie rozgrywki umieszczą pancerny pociąg, który posłuży za bazę wypadową, a w miarę postępów fabuły będzie mógł zostać rozbudowany o kolejne wagony.

Last Train Home to mix strategii z elementami survivalu

W produkcji znajdziemy zatem rozwiązania znane między innymi z takich gier, jak Company of Heroes, które zostaną mocno doprawione mechanikami nastawionymi na aspekt przetrwania w trudnych, syberyjskich warunkach. Gracze dowodzący uwięzionym legionem będą musieli stawić czoła zarówno trudnym warunkom atmosferycznym, jak i kurczącym się zasobom.

Twórcy Last Train Home planują także wprowadzenie mechanik typowych dla gatunku RPG, które obejmować będą między innymi szkolenie dowodzonych jednostek, odblokowywanie specjalnych umiejętności oraz kompletowanie wojennego rynsztunku. Wspomniany pociąg to także miejsce, w którym zajmiemy się rzemiosłem, w którym wykorzystamy zebrane podczas eksploracji surowce.

Produkcja obecnie została zapowiedziana jedynie na PC bez konkretnej daty premiery.