fbpx

Uznany polski horror point-and-click Bad Dream: Coma pojawi się na konsolach Xbox

16 kwietnia 2021,
23:15
Strid

Biblioteka produkcji dostępnych na konsolach Xbox wzbogaci się niedługo o kolejny horror od polskiego twórcy. Tym razem będzie to gra Bad Dream: Coma wyprodukowana przez niezależne studio Desert Fox, które uraczy nas ponurymi wizjami rodem z nocnego koszmaru. Tytuł zostanie wydany przez Ultimate Games na Xbox One i dzięki wstecznej kompatybilności będzie dostępny również na Xbox Series X|S.

Kominek czarownicy
Na skróty
  • Bad Dream: Coma to surrealistyczny horror point-and-click od polskiego studia Desert Fox.
  • Produkcja cechuje się m.in. nieliniową fabułą i oryginalną ścieżką dźwiękową.
  • Premiera gry na Xbox One oraz Series X|S odbędzie się już 20 kwietnia.

Desert Fox przedstawia surrealistyczną przygodę w minimalistycznej grafice i rozgrywce opartej na mechanice znanej z przygodówek point-and-click. W grze najważniejsze mają być wybory graczy, od których będzie zależał rozwój nieliniowej fabuły. Każda decyzja ma mieć nieodwracalne skutki.

Bad Dream: Coma, czyli mroczna kraina z sennego koszmaru na konsolach Xbox

Bad Dream: Coma zadebiutuje na platformach Microsoftu już 20 kwietnia bieżącego roku. Wcześniej gra miała już premierę na Nintendo Switch (24 stycznia 2019) oraz PC za pośrednictwem Steam (9 marca 2017).

Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem społeczności platformy Valve, gdzie na 1,2 tysiąca recenzji aż 91% jest pozytywnych. Na portalu Metacritic osiąga ona notę 7,9 w recenzjach oficjalnych i 8,0 od użytkowników.

Bad Dream: Coma to jeden z bardziej intrygujących i nieszablonowych horrorów ostatnich lat, który teraz będzie dostępny także na konsolach Microsoftu” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek. „Poza unikalnym, sennym klimatem, gracze dostają tutaj również rozbudowaną i nieliniową fabułę, dzięki czemu do gry można podchodzić wielokrotnie i za każdym razem odkrywać coś całkiem nowego. Bad Dream: Coma jest bardzo unikalnym dziełem i można powiedzieć, że pozycją obowiązkową dla fanów horrorów i mrocznych klimatów”.

menu startowe gry