KRUX Astera RGB – premiera lekkiej i poręcznej myszki o strukturze plastra miodu

KRUX poszerza swoją ofertę o najnowszego gryzonia. Mysz o nazwie Astera RGB została wykonana w strukturze plastra miodu, co ma czynić ją lekką. Sprzęt uzbrojono w przełączniki marki Huano oraz sensor Sunplus 6662. Astera trafiła już do przedsprzedaży w cenie poniżej stówki.

31 października 2021

Firma KRUX podała oficjalne informacje o premierze swojego najnowszego produktu. Jest to mysz o nazwie KRUX Astera RGB. Jej korpus został wykonany w strukturze plastra miodu, co wygląda naprawdę ciekawie. Astera jest już dostępna w przedsprzedaży w cenie około 80 zł.

KRUX Astera RGB – najnowszy gryzoń producenta

KRUX Astera RGB to odchudzony gryzoń z perforowanym grzbietem. W celu efektywnej oraz efektownej obniżki wagi sprzętu twórcy zdecydowali się wykorzystać dziurawy korpus, czyli tak zwany plaster miodu. Astera to mysz przewodowa, a oplot jej kabla został wykonany z materiału Paracord. Ślizgacze w niej stworzono z wysokiej jakości teflonu.

Wygląd myszki z boku
Źródło: KRUX

Astera została uzbrojona w sensor Sunplus 6662. Zainstalowany wewnątrz myszki czujnik optyczny pozwala dostosować DPI aż do poziomu 12 000 oraz zmienić szybkość próbkowania do 1000 na sekundę. Pod głównymi przyciskami w sprzęcie Astera RGB kryją się niebiesko-kremowe przełączniki marki Huano, o deklarowanej minimalnej żywotności na poziomie 20 milionów kliknięć.

Wygląd myszki z góry
Źródło: KRUX

Korpus gryzonia został przyozdobiony diodami RGB oraz logotypem producenta w kształcie „X”. Dodatkowo na około dolnej części myszki ukryto kolejne diody, które grają w rytm zaprogramowanych według nas świetlnych układów. Podświetlenie oczywiście można dostosować w oprogramowaniu. W sofcie możemy również m.in. ustawiać makro, przypisywać inne funkcje do przycisków oraz dostosowywać DPI. Ponadto aplikacja pozwala na błyskawiczne przełączenie się pomiędzy dwoma trybami, które są w pełni konfigurowalne przez użytkownika.

Rodzaj sensora: optyczny

Sensor: Sunplus 6662

Czułość sensora [DPI]: do 12000

Preprogramowane poziomy: 800/1600/2400/4800/6400/12000

Wymiary myszki [mm]: 129×66×38

Przyciski: Mechaniczne

Przyciski główne: Huano 20 Mln

Ilość przycisków programowalnych: do 7

Maksymalne próbkowanie [Hz]: 1000

Poziomy próbkowania: 125/250/500/1000

Waga [g]: 74 ±3

Rodzaj podświetlenia: RGB

Długość kabla [m]: 1,8

Oplot kabla: „Paracord”

Interfejs: USB

Oprogramowanie: Dostępne na stronie producenta

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!