Komiks BRZRKR Keanu Reevesa otrzyma film oraz serial anime od Netflixa

Keanu Reeves to jedna z najbardziej lubianych w internecie osób. A kiedy ogłasza, że tworzy komiks i film oraz serial na jego podstawie, to zyskuje jeszcze więcej sympatii.

23 marca 2021
Na skróty
  • Niedawno miała miejsce premiera komiksu BRZRKR, którego pomysłodawcą jest Keanu Reeves.
  • Zapowiedziano powstanie na jego podstawie filmu aktorskiego i serialu anime.
  • Produkcją obu z nich zajmie się Netflix.

Pamiętacie, że jakiś czas temu Keanu Reeves przyłożył rękę do stworzenia komiksu? BRZRKR, bo tak został nazwany cały projekt, to opowieść o nieśmiertelnym wojowniku, który wykonuje zadania zbyt niebezpieczne dla zwykłych ludzi. Po długich tysiącleciach pełnych ciągłej walki bohater zaczyna pracować dla amerykańskiego rządu. W zamian otrzymać ma prawdę o swojej długowieczności i, być może, lek na nieśmiertelność. Nie trzeba chyba dodawać, że przy okazji wygląd głównego bohatera tytułu wzorowany jest na Reevesie.

BRZRKR nastawiony jest przede wszystkim na akcję i rozwałkę, więc mamy tutaj do czynienia raczej z pozycją dla starszych czytelników. Oprócz Keanu Reevesa pracowali nad nim Matt Kindt (historia) oraz Ron Garney (ilustracje). Komiks miał premierę na początku tego miesiąca (dokładniej, 3 marca), a jego pierwsze kopie, wydane nakładem BOOM! Studios, rozeszły się w rekordowym tempie.

Z komiksu do filmu… i serialu!

Dlaczego w ogóle mówimy tak dużo o BRZRKRu? Z bardzo prostej przyczyny. Choć komiks od Keanu Reevesa to nadal świeżynka, już znaleźli się chętni do zaadaptowania go na ekrany naszych komputerów i telefonów. Chętni w postaci Netflixa. Platforma ogłosiła, że stworzy na podstawie BRZRKRa i pełnometrażowy film aktorski, i następujący po nim serial anime. Zanosi się więc na to, że w planach jest całkiem pokaźne rozszerzenie uniwersum komiksu.

W obu projektach pojawi się sam Keanu Reeves. W filmie w roli producenta i aktora, w serialu natomiast jako aktor dubbingowy. Mówiąc krótko: Keanu zagra i zdubbinguje postać, która wygląda jak Keanu, na podstawie komiksu, który wymyślił Keanu. Keanucepcja? Być może. Ale jeżeli jakość produkcji będzie wysoka, to czemu nie?

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!