Komentarz dewelopera Sniper Elite 5 nt. usunięcia gry z platformy Epic Games

Ze sklepu Epic Games zniknął najnowszy tytuł studia Rebellion – Sniper Elite 5. Twórcy odnieśli się do całej sytuacji, a sama gra została bezproblemowo wydana na innych platformach.

30 maja 2022
Na skróty
  • Rebellion wydało oficjalne oświadczenie na temat usunięcia Sniper Elite 5 ze sklepu Epic.
  • Tytuł zadebiutował 26 maja na PC oraz konsolach.
  • Otrzymanie zwrotu pieniędzy za grę jest możliwe poprzez np. wejście w specjalny link na stronie deweloperów.

Deweloper Sniper Elite 5, studio Rebellion, wydał oświadczenie na temat tajemniczego zniknięcia ich tytułu z platformy Epic Games Store. Gra miała się pojawić również z innymi ich produkcjami.

W oświadczeniu dla VCG deweloperzy nie podali konkretnej przyczyny dlaczego Sniper Elite 5 zostało usunięte, natomiast potwierdzili, że gra w końcu pojawi się na Epicu, jednak premiera nastąpiła na innych platformach. Oto oficjalna wypowiedź studia: “Z powodu okoliczności na które nie mamy wpływu, Sniper Elite 5 nie był dostępny na Epic Store podczas premiery, natomiast będzie dostępny na tej platformie w przyszłości. Przepraszamy za wszelkie niedogodności”.

Gdzie można zakupić Sniper Elite 5

Sniper Elite 5 dostępny był do kupienia w przedsprzedaży na Epic Games Store. Obecnie strona gry dalej istnieje na tej platformie, jednak nie można już na nią złożyć zamówienia. W miejscu,  w którym wcześniej mogliśmy dokonać transakcji pojawił się napis “Już wkrótce”. Jeśli złożyło się takie zamówienie wcześniej, czyli przed usunięciem możliwości zakupu produkcji, można zażądać zwrotu pieniędzy za grę. Ponadto na stronie studia możemy znaleźć bezpośredni link do supportu sklepu, z którym można się skontaktować jeśli któryś z graczy nie otrzymał z powrotem należnej mu sumy.

Premiera tytułu nastąpiła 26 maja na PC, PS5, PS4, Xbox Series X|S oraz na Xbox One. Studio oświadczyło, że nie ma obecnie planu wydania Sniper Elite 5 na Nintendo Switch.

Jędrzej Zieliński

UWaga! Gorące informacje!