fbpx

KINGMAX zapowiada linię pamięci RAM DDR5 o częstotliwości do 5200 MHz

Pamięć RAM DDR5 powoli zastępuje na rynku obecne i wysłużone konstrukcje DDR4. KINGMAX zaprezentował swoje najnowsze moduły o częstotliwości do 5200 MHz oraz o maksymalnej pojemności 32 GB. RAM ma być w pełni kompatybilny z procesorami Intel 12. generacji Alder Lake.

KINGMAX ogłosił swoją pierwszą linię pamięci RAM DDR5. W pełni zgodny z nowym standardem JEDEC, RAM jest dostępny w dwóch opcjach częstotliwości: 4800 MHz (CL40) i 5200 MHz (CL42) o energooszczędnym napięciu roboczym 1,1 V. Moduły mają być dostarczane w trzech pojemnościach: 8 GB, 16 GB lub 32 GB. Niestety cena na ten moment nie jest znana.

KINGMAX ogłasza swoją pamięć RAM DDR5

W porównaniu ze swoimi poprzednikami, pamięć DDR5 wyróżnia się całkowitym ulepszeniem ogólnej wydajności. Jeśli chodzi o szybkość, DDR5 od KINGMAXa zaczyna się od częstotliwości bazowej 4800 MHz, a jej przepustowość 38,4 MB/s jest co najmniej 1,5 raza szybsza niż maksymalne 25,6 MB/s oferowane przez równorzędnych DDR4 3200 MHz. W połączeniu z dwoma podkanałami (32-bitowymi), które działają niezależnie, przetwarzanie danych staje się znacznie wydajniejsze, ponieważ kontroler pamięci ma mniejsze opóźnienie dostępu do danych.

Kość RAM DDR5 od KINGMAX
Źródło: KINGMAX

Kod korekcji błędów na matrycy (ECC) stanowi długą drogę w kierunku zwiększenia niezawodności poprzez minimalizację błędów; urządzenie DDR5 może zatem oczekiwać utrzymania stabilności i integralności danych podczas pracy z ultraszybką prędkością. Układ scalony zarządzania energią (PMIC) w module może osiągnąć optymalną alokację mocy na całej płycie. Do tej pory tacy wiodący dostawcy płyt głównych, jak GIGABYTE, ASUS i MSI, zakończyli certyfikację QVL pamięci do komputerów stacjonarnych KINGMAX DDR5, potwierdzając jej doskonałą kompatybilność z zupełnie nową platformą PC.