fbpx

Karta przechwytująca Elgato HD60 X – graj i twórz bez kompromisów

6 kwietnia 2022,
20:36
Jakub Jasiński

Elgato HD60 X jest kontynuacją dobrze znanego i lubianego HD60 S+. Urządzenie zostało wzbogacone o nowe technologie, a także udoskonalone nowoczesną budową.

Prezentacja urządzenia na biurku
Na skróty
  • Elgato HD60 X jest kontynuacją dobrze znanego HD60 S+.
  • Specyfikacja techniczna nie uległa zmianie względem poprzedniczki.
  • Zapewnione zostało wsparcie dla VRR.

Elgato, lider wśród twórców sprzętu i oprogramowania dla twórców treści, ogłosił wprowadzenie na rynek nowej, potężnej zewnętrznej karty przechwytującej HD60 X. Wyposażona w najnowocześniejszą technologię i pełną kompatybilność z najnowszą generacją konsol do gier, czyni ją urządzeniem mogącym zaspokoić najbardziej wymagających użytkowników.

Elgato HD60 X – zmiany podyktowane nową generacją konsol

Urządzenie przechwytujące od Elgato, cechuje się łatwością użytkowania dzięki zastosowaniu specjalnego, autorskiego oprogramowania. Nagrywarka rejestruje całą zawartość – rozgrywkę, przerywniki filmowe, ścieżkę dźwiękową, czat – w rozdzielczości 1080p60 HDR10 lub 2160p30 z dźwiękiem wysokiej jakości 48 kHz. Gameplay zapisywany jest bezpośrednio na dysku komputera w kompaktowym formacie HEVC.

Najnowszy model producenta cechuje się niemalże taką samą specyfikacją techniczną co poprzednik HD60 S+. Największą różnicą jest wsparcie dla VRR – technologii umożliwiającej dynamiczną zmianę częstotliwości odświeżania dla pass-through. Variable Refresh Rate eliminuje wszelkie przycięcia lub rwania gdy gra działa w zmiennej częstotliwości. Funkcjonalność podyktowana jest przede wszystkim najnowszą generacją konsol.

Wizualnie urządzenie przeszło drobne zmiany. W pełni zaokrąglony prostopadłościan został urozmaicony ostrymi krawędziami. Wszystkie porty wejść i wyjść zostały przeniesione na tył urządzenia, tak aby uchronić wzrok użytkowników od nadmiaru przewodów.

Elgato HD60 X można kupić na oficjalnej stronie producenta. Wycenione zostało na 199 € i jest objęte dwuletnią gwarancją producenta oraz wsparciem technicznym przez Corsair i Elgato.