Szef Unity przeprasza za obrażanie deweloperów

John Riccitiello, obecny szef Unity, podczas niedawnego wywiadu negatywnie wypowiedział się o deweloperach nieprojektujących gier tak, by dało się je monetyzować. Po fali krytyki postanowił przeprosić i lepiej wyjaśnić swoje słowa.

18 lipca 2022
Na skróty
  • John Riccitiello w zeszłym tygodniu udzielił wywiadu dla serwisu Pocket Gamer.biz.
  • Podczas rozmowy obraził niektórych deweloperów, nazywając „idiotami”.
  • Szef Unity przeprosił za swoje słowa, jednocześnie wskazując, że zostały wyrwane z kontekstu przez media.
  • Za pośrednictwem swojego konta na Twitterze postanowił nadać szerszy kontekst swojej niefortunnej wypowiedzi.

Podczas wywiadu dla Pocket Gamer.biz szef firmy Unity, John Riccitiello, wyraził się niefortunnie wobec niektórych deweloperów, nazywając ich „idiotami”. Powodem tak ostrej opinii był ich stosunek do monetyzacji swoich produkcji, a także do braku uwzględniania tego elementu już od pierwszych faz projektowania nowych tytułów.

Szef Unity przeprasza za fatalne sformułowanie

John Riccitiello za pośrednictwem swojego konta na Twitterze opublikował dość długie przeprosiny, w których nakreśla szerszy kontekst użytych przez siebie słów i jak dodaje, ma za złe podającym temat serwisom za niesłuszne rozdmuchanie sprawy i wyrwanie słów z kontekstu jedynie dla zwiększenia zasięgów na kontrowersji. Jak sam przyznaje, jego słowa faktycznie były niezbyt trafione, otrzymał już jednak niejedną opinię na ten temat i zamierza się w przyszłości poprawić.

UWaga! Gorące informacje!