fbpx

Jeden z twórców God of War dołącza do ekipy tworzącej grę AAA dla Netflixa

31 maja 2023,
21:34
Dorota Żak
Netflix

Ostatnie działania Netflixa niekoniecznie przypadają wszystkim do gustu, wystarczy wspomnieć reakcje fanów na kolejny sezon Wiedźmina czy ogłoszoną niedawno zmianę polityki dzielenia kont na platformie. Niezależnie od narzekań swoich klientów gigant streamingowy nadal się rozwija, a jednym z obszarów, w jakich stawia kolejne kroki stają się gry wideo. W samym 2023 Netflix zamierza wypuścić kilkadziesiąt interaktywnych produkcji, a następne projekty są już w drodze.

Duża gra w planach Netflixa

O jednym z nich dowiedzieliśmy się dzisiaj nieco więcej dzięki tweetowi Rafa Grassettiego, pracującego wcześniej w Santa Monica Studio nad serią God of War. Deweloper podzielił się informacją, że dołączy do zespołu przygotowującego dla Netflixa zupełnie nową grę AAA.

Jednocześnie sprawdzają się wcześniejsze wiadomości na temat prac w tym zakresie. Powstający na Unreal Engine 5 tytuł ma być trzecioosobowym RPG-iem, który trafi na PC. Na tym etapie nadal trudno mówić o szczegółach, ale Grassetti nie kryje swojego entuzjazmu.

Oprócz niego nad grą będą pracować Joseph Staten (seria Halo), Jerry Edsall (Gears 5) i Chacko Sonny (Overwatch). Widać więc, że Netflix dawno już zaczął zbierać zespół z doświadczeniem w branży, który zajmie się nową odnogą jego działalności. Z pewnością minie jeszcze wiele czasu zanim usłyszymy coś więcej na temat powstającej produkcji, ale, kto wie, może platforma wkrótce przygotuje jakiś growy hit, po który sięgniemy równie chętnie jak po Stranger Things.