fbpx

Japoński RTX 3090 Ti z chłodzeniem wodnym

Producent gotowych komputerów stacjonarnych z Japonii sprzedaje najmocniejszego RTX 3090 Ti ze zintegrowanym chłodzeniem wodnym. Firma Sycom postawiła na obniżenie temperatur zamiast podkręcania karty, co przekłada się na znaczący wzrost wydajności zestawu.

Na skróty
  • Japońska firma Sycom sprzedająca gotowe komputery stacjonarne ma w swojej ofercie RTX 3090 Ti z chłodzeniem wodnym.
  • Zastosowanie dodatkowej chłodnicy AIO pozwoliło na znaczne obniżenie temperatur.
  • Rozwiązanie ma na celu zwiększyć wydajność bez konieczności zmiany taktowania zegara procesora graficznego.

Japońska firma Sycom zajmująca się sprzedażą gotowych komputerów osobistych zaprezentowała niedawno nową opcję karty graficznej do swoich produktów. Karta, o której mowa to najmocniejsza obecnie grafika od Nvidii wyposażona we wbudowane chłodzenie wodne.

Źródło : Twitter

Sycom RTX 3090 Ti G-Master Hydro wyposażony jest w dodatkową chłodnicę AIO Asetek Hybrid GFX 240 mm z wentylatorami Noctua NF-A12x25 ULN. Oprócz zewnętrznej chłodnicy mamy również typowy dla kart graficznych układ składający się z radiatora oraz trzech wentylatorów. Nie mogło również zabraknąć podświetlenia RGB.

Lepsze osiągi RTX 3090 Ti bez podkręcania

Japończycy, zamiast zwiększać taktowanie zegarów karty, postawili na redukcję temperatury. Dzięki zastosowaniu dodatkowego chłodzenia byli w stanie osiągnąć temperatury niższe nawet o 15 stopni względem standardowych możliwości. Mniejsze grzanie się karty to większa wydajność, w tym przypadku nawet o 6%.

Źródło : jisakuhibi.jp

Sycom obecnie oferuje RTX 3090 Ti G-Master Hydro jako opcję w swoich komputerach razem z najmocniejszymi procesorami od Intela oraz od AMD. Cena takiego zestawu utrzymuje się na poziomie od 4320 do 5150 dolarów amerykańskich.