fbpx

Intel Core i7 1195G7 imponuje wydajnością jednordzeniową w Geekbench

Intel zaprezentował nam niedawno dwa procesory z rodziny Tiger Lake-U, które miały stanowić odświeżenie mobilnej serii. Mowa oczywiście o i5 1155G7 oraz i7 1195G7. Jak się okazuje, drugi z wymienionych CPU pojawił się w teście Geekbench, gdzie pokazał, na co stać cztery mocne rdzenie, przewyższając swoim wynikiem nawet niektóre układy desktopowe.

Na skróty
  • Intel ma w planach odświeżyć mobilne jednostki z rodziny Tiger Lake.
  • i7 1195G7 pokonał wszystkie procesory z serii Ryzen 5000 w jednordzeniowym teście Geekbench.
  • Omawiana jednostka zawdzięcza tak wysoki wynik między innymi taktowaniu rzędu 5 GHz w trybie boost.

Doskonale wiemy, że Intel dzięki swoim jednostkom Core słynie z wysokiej wydajności jednordzeniowej. Jak się okazuje, odświeżony wariant i7 uzyskał od 1662 do 1700 punktów, czym zdeklasował procesory AMD z serii Ryzen 5000.

Testy wydajności oraz parametry i7 1195G7

Jak już wspomniałem, nowa jednostka imponuje wynikiem w benchmarku jednordzeniowym, plasując się wyżej niż wszystkie CPU AMD z linii Ryzen 5000. Obliczenia wielordzeniowe to z kolei 6005 punktów przyznanych dla Intel Core i7 1195G7. Warto również zanotować, że tytułowy układ bez problemu przegania takie konstrukcje, jak i7 1185G7 czy i7 1165G7.

Wyniki wydajności procesora i7 1195G7

Niczym nie zaskakuje natomiast kwestia budowy omawianego procesora, jest to bowiem jednostka wyposażona w cztery rdzenie ze wsparciem dla technologii HT, które osiągają 5 GHz w trybie boost. Na pokładzie nie zabrakło także 12 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu oraz wsparcia dla dwukanałowej pamięci DDR4.

Gdzie i kiedy zobaczymy procesory Tiger Lake-U?

W świecie podzespołów komputerowych jednostki, które określa się mianem odświeżonej serii, zazwyczaj nie są ciepło przyjmowane. Powodem jest częsty brak wzrostu wydajności w owych produktach lub jej marginalny przyrost wiążący się również z podniesieniem ceny.

Specyfikacja techniczna i7 1195G7

Jednak tym razem, jeśli wyniki benchmarku okażą się prawdziwe, możemy mówić o znacznych korzyściach płynących z decyzji Intela. Pogłoski donoszą, iż testowane układy były umieszczone w przedprodukcyjnym egzemplarzu Clevo NV4XMJ. Biorąc pod uwagę dostępne w sieci informacje, można spodziewać się, że oficjalna premiera jest tuż za rogiem.