INNO3D GeForce GTX 1630 TWIN X2 OC – nowa karta graficzna oparta na architekturze Turing

GeForce GTX 1630 to najświeższa karta graficzna NVIDII, która została stworzona z myślą o najbardziej oszczędnych klientach. Firma INNO3D przygotowała już autorski wariant tego układu, który wyróżnia się wydajnym chłodzeniem z dwoma wentylatorami.

26 lipca 2022

NVIDIA GeForce GTX 1630 to karta graficzna oparta na architekturze Turing (12 nm). Dysponuje ona m.in. 512 jednostkami CUDA oraz 4 GB pamięci GDDR6 12 Gbps na magistrali 64-bit. Układ wyróżnia się niskim współczynnikiem TDP równym 75 W, co oznacza, że cała niezbędna energia elektryczna może być pobierana bezpośrednio z gniazda PCI-Express. GeForce GTX 1630 przeznaczony jest dla użytkowników skupiających się na pracach biurowych lub osób okazjonalnie grających w starsze gry.

GTX 1630 TWIN X2 OC, czyli dodatkowa moc bez zewnętrznego zasilania

Model INNO3D GeForce GTX 1630 TWIN X2 OC posiada stylowe, dwuslotowe chłodzenie z dwoma wentylatorami o średnicy 8 cm. Karta graficzna jest firmowo podkręcona i pracuje ze standardowymi taktowaniami 1740 MHz, a w trybie Boost przyspiesza do 1800 MHz. Mimo zwiększonych zegarów na pokładzie nie ma żadnych dodatkowych portów zasilania. Wymiary układu to 196 mm x 113 mm (długość i wysokość). Na wyposażeniu znajdują się dwa złącza wideo DisplayPort 1.4a i jeden port HDMI 2.1.

Szczegółowe dane techniczne karty graficznej GeForce GTX 1630 TWIN X2 OC znajdują się pod tym linkiem. Układ niebawem powinien trafić do polskich sklepów.

Firma INNO3D na rynku zadebiutowała w 1998 roku i pochodzi z Hong Kongu. Pierwsze linie produkcyjne powstały już w 1990 roku w Shenzhen, w Chinach. InnoVISION Multimedia Limited jest znanym graczem na rynku deweloperów oraz producentów najnowocześniejszego sprzętu do komputerów PC.

Źródło: informacja prasowa

Jacek Lisiecki

Zawodowo fotograf, hobbystycznie pasjonat sprzętu komputerowego i gier wideo wszelkiej maści. Ze słowem pisanym ściśle związany od kilkunastu lat. Każdą wolną chwilę poświęca na łączenie tego, co szczerze kocha w życiu robić.
UWaga! Gorące informacje!