Inkbound – nowy tytuł od twórców Monster Train z premierą w 2023 roku

Shiny Shoe, czyli studio odpowiedzialne za świetnie przyjęte Monster Train wkrótce ponownie oczaruje graczy, a to za sprawą nowo zapowiedzianego Inkbound. Produkcja jako wieloosobowe RPG z elementami roguelike rozwinie pomysły znane z poprzednich gier w portfolio studia. Choć dokładnej daty premiery jeszcze nie podano, to możemy być pewni, że ta nastąpi jeszcze w tym roku.

6 czerwca 2022

Deweloperzy zapewniają o bardzo rozbudowanym wsparciu Inkbound w ramach inicjatywy „żyjącej gry” osiąganej za pomocą comiesięcznych, cotygodniowych, a nawet codziennych aktualizacji. Strona gry na platformie Steam informuje o braku dwóch takich samych dni w ramach zadań oferowanych wewnątrz tytułu. Jest to z pewnością duże ogłoszenie a tak prowadzony live-service, przyczyni się do ustabilizowania liczby graczy na serwerach Inkbound.

Inkbound – w świecie Atheneum

Atrament stanowi najważniejszy surowiec świata Inkbound. To właśnie za jego pomocą nieliczni mogą ożywiać wszystko to, co zostało za jego pomocą napisane. Status  „żywej gry” ma się objawiać również w dowolności, z jaką gracze będą mogli tworzyć zarówno same postacie, jak i różnorodne buildy podobnie jak miało to uprzednio miejsce w Monster Train. Czy królestwo atramentu powtórzy sukces potwornego pociągu? Czas pokaże.

Grafika promocyjna z gry Inkbound
Źródło: Shiny Shoe
UWaga! Gorące informacje!