Hotel Galactic, czyli gra o prowadzeniu hotelu inspirowana Spirited Away, dostała pierwszy zwiastun

10 czerwca 2024,
19:46
Dorota Żak
Postać z Hotel Galactic

W czasie pokazu PC Gaming Show 2024 doczekaliśmy się zapowiedzi nowej gry studia Ancient Forge. Hotel Galactic to przeurocza produkcja o zarządzaniu tytułowym hotelem, której klimat i oprawa graficzna jednoznacznie przywodzi na myśl filmy studia Ghibli, a zwłaszcza Spirited Away. Jej twórcy zresztą nie kryją inspiracji tą japońską animacją. Zapraszają na też do zabawy.

Data premiery Hotel Galactic nie została jeszcze ogłoszona, ale otrzymaliśmy już zwiastun z prezentacją rozgrywki. Naszym głównym zadaniem stanie się doprowadzenie hotelu do świetności i przeobrażenie go w prawdziwą atrakcję turystyczną. Aby to zrobić, wykonamy szereg czynności. Budowanie i customizowanie kolejnych pomieszczeń, zbieranie zasobów czy crafting to tylko niektóre z nich. Poznamy także przeróżne postaci, które los skierował do hotelu.

W oczekiwaniu na debiut gry można śledzić jej profil na Kickstarterze. Kampania wystartuje w lipcu. Będzie to okazja, aby przetestować Hotel Galactic w ramach grupy testów alpha, a także, żeby wygrać kilka bonusów. Wybór Kickstartera to część decyzji Ancient Forge o samodzielnym wydaniu gry. Jej twórcy mają też nadzieję, że uda im się stworzyć produkcję, która wciągnie graczy i przyniesie im wiele radości.