Horizon Forbidden West – 14 minut nowego gameplayu

Choć do premiery zostało jeszcze trochę czasu, już dziś możemy zobaczyć, jak wygląda Horizon Forbidden West. Przed wami dłuższy fragment zapisu rozgrywki z tej gry.

28 maja 2021
Na skróty
  • Sony zaprezentowało kilkunastominutowy gameplay z Horizon Forbidden West.
  • Kontynuacja Horizon Zero Dawn skupi się na dalszej historii Aloy.
  • Gra prawdopodobnie trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Ostatniej nocy odbyło się State of Play, czyli impreza organizowana przez Sony. Główną atrakcją wieczoru było zaprezentowanie pierwszego oficjalnego zapisu rozgrywki z Horizon Forbidden West, kontynuacji Horizon Zero Dawn z 2017 roku od Guerilla Games. W sequelu znów wcielimy się w Aloy, przed którą pojawią się kolejne wyzwania. Bohaterka będzie musiała udać się w podróż na zachód, aby zmierzyć się z nowym niebezpieczeństwem, tym razem w postaci tajemniczej plagi nękającej jej świat. W grze znajdą się zarówno elementy, jakie znamy już z pierwszej części, jak i zupełne nowości (np. możliwość nurkowania i podwodnej eksploracji).

Horizon Forbidden West czeka również ulepszenie graficzne w stosunku do pierwszej części, co można zobaczyć na opublikowanym przez Sony gameplayu. Materiał zarejestrowano na PlayStation 5 i możecie obejrzeć go poniżej.

Horizon Forbidden West – kiedy premiera?

Pokazanie pierwszego gameplayu nie szło niestety w parze z podaniem konkretnej daty premiery. Horizon Forbidden West prawdopodobnie pojawi się w dystrybucji jeszcze w tym roku, jednak twórcy z Guerilla Games na razie nie potrafią dokładnie określić, kiedy. Wiadomo natomiast, że gra trafi zarówno na PS4, jak i PS5.

Pozostaje jeszcze pytanie, czy śladem poprzedniej części Horizon Forbidden West trafi na PC. Pierwsza część zaliczyła w ten sposób spory sukces, a dodatkowo łączyłoby się to z ogłoszoną niedawno przez Sony polityką przenoszenia konsolowych tytułów ekskluzywnych na komputery. Na tę informację będziemy jednak musieli poczekać.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!