Homeworld 3 – twórcy dają znak życia krótkim filmikiem

W czasie tworzenia gry czasami dobrze przypomnieć graczom, że jakiś tytuł powstaje, żeby zupełnie o nim nie zapomnieli. Taki wydaje się też być cel krótkiego filmiku na temat Homeworld 3 od ekipy z Blackbird Interactive.

19 kwietnia 2021
Na skróty
  • Homeworld 3, kolejna część serii RTS, doczekał się nowego filmiku od twórców.
  • Zaprezentowano w nim nowy typ statku – Railgun Frigate.
  • Twórcy jednocześnie skomentowali proces tworzenia tej jednostki.

Homeworld 3 zostało zapowiedziane już w 2019 roku. Gra ma być kolejną częścią z serii RTS, której początki sięgają jeszcze lat 90. Założenie jest proste – jej akcja toczy się w przestrzeni kosmicznej, a do naszych zadań należy kompletowanie floty statków i wysyłanie ich do bitwy. Trzecia odsłona serii ma w końcu ambicje dodania do uniwersum nowych kosmicznych walk rozgrywających się na wielką skalę.

Po długim czasie milczenia na temat gry pracująca nad nią ekipa podzieliła się swoimi postępami. A przynajmniej tymi dotyczącymi jednego konkretnego elementu.

Czym nowym pochwalili się twórcy Homeworld 3?

Tym razem nie dostaliśmy pełnoprawnego zwiastuna, a jedynie króciutki (i to bez przesady, bo około trzydziestosekundowy) filmik prezentujący w akcji nową jednostkę o nazwie Railgun Frigate. Niby nic wielkiego, ale okazuje się, że zaprojektowanie takiego statku nie jest wcale oczywiste, a nawet o tak krótkim fragmencie można długo porozmawiać. Robią to zresztą twórcy gry, omawiając kulisy tworzenia jednostki na oficjalnej stronie gry. W ich komentarzach znajdziemy nie tylko projekty statku, ale również szczegóły dotyczące działania jego broni oraz jej skuteczności.

Być może nowy update nie jest wizualnie emocjonujący jak zwiastun zaprezentowany już przy okazji ogłoszenia prac nad grą, ale jest miłym przypomnieniem, że ekipa z Blackbird Interactive cały czas zajmuje się przygotowywaniem projektu. Premiera Homeworld 3 przewidziana została na 2022 rok, a jej twórcy zaznaczyli, że będą dzielić się materiałami promocyjnymi oraz szczegółowymi informacjami bliżej daty debiutu. Co ciekawe, fundusze na wykonanie gry zebrane zostały za pomocą crowdfundingu. Choć zbiórka dobiegła końca jesienią 2019, nadal można finansowo wesprzeć twórców na stronie gry.

Ustrzel grową okazję

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!