fbpx

Hogwarts Legacy przyniosło ponad 1,3 miliarda dolarów przychodu

20 maja 2023,
19:46
Arek Grabowski
Główny bohater Hogwarts Legacy walczący z przeciwnikiem na dziedzińcu za pomocą magii

Według dyrektora generalnego Warner Bros. Discovery, Davida Zaslava, Hogwarts Legacy wygenerowało już ponad 1,3 miliarda dolarów przychodu. Poinformował on o tym podczas telekonferencji kilka dni temu, o czym poinformował serwis Seeking Alpha.

Mamy też w firmie taką filozofię, że nie ma treści przed czasem. Gra Hogwarts Legacy, która miała zostać wydana 10 miesięcy wcześniej, nie była gotowa. Zróbmy to dobrze. Wydajmy więcej pieniędzy, zróbmy to dobrze.

David Zaslav, CEO Warner Bros. Discovery

Dyrektor kontynuował i dodał, że tytuł jest najszybciej rozwijającą się grą 2023 roku. Ponad 1,3 miliarda dolarów przychodu to świetny wynik – już na początku tego miesiąca informowaliśmy o pierwszym miliardzie w sprzedaży detalicznej.

Hogwarts Legacy cieszy się ogromną popularnością – świetne wyniki sprzedaży

Wydanie Hogwarts Legacy na PS4 i Xbox One zdecydowanie pomogło w uzyskaniu takich wyników sprzedaży. Warto zauważyć, że wersja dla Nintendo Switch również jest przygotowywana. Świetne wykonanie gry, bardzo dobre recenzje oraz popularność marki Harry Potter sprawiła, że Hogwarts Legacy to prawdziwy hit.

Dyrektor Warner Bros. Discovery jedynie podkreślił ten sukces. Utwierdził on nas także, że Hogwarts Legacy wciąż nie spowalnia i znajduje się na wysokich miejscach, jeśli chodzi o najlepsze gry pod względem sprzedaży.