fbpx

Hogwarts Legacy dostaje limitowaną edycję pada DualSense

Już dzisiaj premierę ma długo wyczekiwane i mocno reklamowane Hogwarts Legacy, które pozwoli nam powrócić do magicznego świata Harry’ego Pottera. Mimo że dostępny od kilku dni wczesny dostęp wywołał trochę błędów w wersji gry na PC, możemy oczekiwać kolejnych niespodzianek związanych z tytułem. Jedną z nich jest ogłoszenie przez Sony specjalnej edycji pada do PlayStation.

DualSense w barwach Hogwartu

Jak zobaczymy na opublikowanych materiałach, nowa wersja kontrolera DualSense udekorowana jest grafiką przedstawiającą zamek, w którym mieści się najsłynniejsza szkoła magii na świecie. Całość jest czarna, ze złotymi obrazkami i wzorami, co daje całkiem elegancki efekt. Jak zapowiada Sony, dedykowany Hogwarts Legacy kontroler to edycja limitowana i dostępna jedynie do wyczerpania zapasów. Niestety sprzedaż pada została przewidziana wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Nie podano również ceny, jaką za niego zapłacimy.

Przy okazji nowego ogłoszenia na blogu PlayStation pojawił się krótki wywiad z developerami z Avalanche Software, którzy opowiedzieli o projektowaniu samego pada, a także o przygotowaniu Hogwarts Legacy pod PlayStation 5. Okazuje się, że wybór grafiki na kontroler nie był taki prosty. Zastanawiano się nad tym, co najlepiej odda klimat gry – rozważano domy ze szkoły magii, różdżki czy nawet Tiarę Przydziału – i ostatecznie wybrano tytułowy Hogwart.

Chcieliśmy, aby projekt kontrolera łączył magię z elementami dekoracyjnymi epoki wiktoriańskiej. Wszechogarniająca magia i gwiazdy przyciągają cię do samego Hogwartu, tworząc mieszankę unikalną dla naszej gry i epoki.

Vanessa Palmer z Avalanche Software

Jednym z celów twórców Hogwarts Legacy było także uzyskanie efektu, w którym możemy traktować pada DualSense jako przedłużenie różdżki. Wykorzystano do tego cechy właściwe dla tego bezprzewodowego kontrolera, co jeszcze bardziej ma nam ułatwić rzucanie kolejnych zaklęć i sterowanie głównym bohaterem oraz pogłębić immersję w grze.