GTA V Online zdradza, które zakończenie jest kanoniczne

Lata spekulacji, walk graczy i podawania dowodów dobiegły końca. Nowa aktualizacja do GTA Online ujawnia, które z trzech zakończeń jest kanoniczne.

17 grudnia 2021

Jak zapewne wszyscy wiecie, w GTA V mamy do wyboru aż trzy zakończenia i każde inaczej finalizowało przygodę trio. Niestety nie było wiadome, które z nich jest tym kanonicznym – aż do aktualizacji The Contract, o której już pisaliśmy. Jeden jej element zdradza nam, że oficjalnym zakończeniem jest opcja C, gdzie ratujemy całą trójkę bohaterów.

Skąd ta pewność? Na kanale GTA Series Videos pojawił się krótki filmik ukazujący jedną z misji fabularnych aktualizacji. Jadąc z Franklinem wózkami golfowymi przez teren wytwórni filmowej, bohater wypowiada słowa: „O stary, znam jednego z producentów filmowych, którzy tu pracują. Mam nadzieję, że nie ma go dzisiaj w pracy”. Oznacza to, że Michael spełnił swoje marzenia i pracuje w wytwórni.

A co z resztą ekipy GTA V?

O przeżyciu samego Franklina nie trzeba dyskutować. W końcu przetrwał on w każdym endingu, a jednocześnie to właśnie on wypowiada powyższe słowa. A co z Trevorem? Wzmianki o nim pojawiały się w dodatkach do GTA Online, takich jak Smuggler’s Run, The Diamond Casino & Resort i The Cayo Perico Heist. Byłego pilota nie zabrakło również w The Contract, gdzie jeden z bohaterów wspomina współpracę z „ekipą psycholi”. To chyba wystarczający opis Trevora, by wierzyć, że skubaniec dalej żyje. Złego to i diabli nie wezmą.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!