Gry z serii GTA zostały pobrane na Netflixie ponad 18 milionów razy

25 stycznia 2024,
11:05
Dorota Żak
CJ w GTA: San Andreas

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy, że trzy części serii GTA trafią na Netflixa. Od 14 grudnia użytkownicy platformy streamingowej w ramach swojej subskrypcji mogą zagrać w Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition obejmujące GTA III, GTA: Vice City oraz GTA: San Andreas. Dane opublikowane na Mobilegamer.biz potwierdzają, że od debiutu na Netflixie wszystkie trzy tytuły cieszą się wyjątkową popularnością.

Jak radzi sobie GTA na Netflixie?

Jak donosi wspomniany portal, gry z Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition zostały pobrane za pośrednictwem tej platformy ponad 18 milionów razy na urządzenia z systemami iOS i Android. Największym zainteresowaniem cieszy się kultowe San Andreas, po który sięgnęło blisko 11,6 milionów osób. Vice City to z kolei około 4,1 milionów pobrań, a GTA III około 2,4 milionów. Dane pokazują również, że zdecydowanie więcej osób korzysta do grania z urządzeń z systemem iOS niż z Androidem.

Mobilegamer.biz zwraca jeszcze uwagę, że właśnie seria Rockstara przyczyniła się do największej liczby pobrań odkąd platforma wystartowała z taką możliwością. Nie dziwi to ani trochę, w końcu mówimy teraz o wiecznie popularnym GTA. Nie znaczy to jednak, że inne produkcje na Netflixie nie mogą pochwalić się podobnie wysokimi wynikami. Po San Andreas, które zajęło pierwsze miejsce na podium, kolejne pozycje w rankingu zajmują Storyteller studia Annapurna Interactive (około 9,4 milionów pobrań) oraz Too Hot to Handle (około 8,4 milionów).