fbpx

Gracze Rust utracą swój postęp przez pożar serwerów

10 marca 2021,
20:14
GAMESGURU

W nocy spłonęła należąca do firmy OVH serwerownia. Doprowadziło to do problemów wielu, także polskich, stron internetowych. Zniszczone zostały również dane europejskich serwerów Rust.

Na skróty
  • W Strasburgu spłonęły serwery firmy OVH.
  • Doprowadziło to do awarii niektórych polskich portali internetowych.
  • Zniszczone zostały dane europejskich serwerów gry Rust.

W nocy spłonął znajdujący się w Strasburgu blok serwerów jednej z największych europejskich firm zajmujących się oferowaniem usług sieciowych. Dotkniętych tym pożarem została ogromna liczba firm, w tym polskich. Według oświadczenia OVH na szczęście nikt nie ucierpiał w trakcie pożaru.

Problemy z funkcjonowaniem miało Allegro – nie działał system Baselinkier służący do zarządzania sprzedażą i integrowania swoich magazynów z platformą Allegro. Inne firmy dotknięte awarią to m.in. Furgonetka.pl i Bonito.pl. Drugi z tych portali utracił wiadomości wysłane przez użytkowników. Podobno problemy z działaniem stron internetowych miały również niektóre operujące w Polsce banki.

Rust traci dane zapisane na europejskich serwerach

Jedną z najbardziej dotkniętych przez awarię grup ludzi są europejscy gracze Rusta. Przez pożar utracone miały zostać dane 25 serwerów. W skutek tego przez większość dnia trudno było bawić się w tej produkcji. Dodatkowo przez awarię zostały utracone wszystkie postępy, jakie gracze uzyskali na tych serwerach, przez co będą oni musieli zaczynać zabawę od nowa.

Przez większość dnia producenci gry próbowali przywrócić serwery do życia. Większość z nich już działa. Niestety po całym dniu napraw potwierdziły się obawy, że progres graczy został całkowicie utracony.