Gracze bojkotują Red Hook Studios z powodu ekskluzywności Darkest Dungeon 2 na Epic Games Store

Ekskluzywność Darkest Dungeon 2 na Epic Games Store wywołała niemałe oburzenie wśród weteranów serii. Producenci stają w obliczu ściany krytyki za odwrócenie się od społeczności na platformie Steam.

6 listopada 2021
Na skróty
  • Darkest Dungeon 2 zbiera falę krytyki za przyjęcie oferty ekskluzywności na Epic Games Store.
  • Druga część serii nie sprzedaje się tak dobrze, jak spodziewali się wydawcy.
  • Przyszłość Darkest Dungeon 2 stoi pod znakiem zapytania.

Zaledwie tydzień po wydaniu Darkest Dungeon 2 wpis znajdujący się na platformie społeczności Steam należącej do pierwszej części i dotyczący gry posiada około 2000 negatywnych komentarzy. Najczęściej powtarzająca się fraza: „no steam no buy”. Powodem tego jest ekskluzywność Darkest Dungeon 2 na Epic Games Store.

Niezadowolenie społeczności Steam odnośnie Darkest Dungeon 2.

Wszyscy weterani serii znają porzekadło: Remind yourself, that overconfidence is a slow and insidious killer. Najwyraźniej jego twórcy go nie pamiętają. Po sprzedaniu 100 tysięcy egzemplarzy w 48 godzin od premiery Red Hook Studios spodziewało się bezproblemowego kontynuowania pracy nad produkcją. Jednak równie szybko rosła grupa niezadowolona z decyzji wydawcy.

Niezadowolenie społeczności Steam odnośnie Darkest Dungeon 2. Część druga.

Odpowiedź od Red Hook Studios?

Inne porzekadło głosi: Wounds to be tended; lessons to be learned. I znowu twórcy najwyraźniej je zapomnieli. Red Hook Studios nadal nie wystosowało odpowiedzi do społeczności i nie należy się tego spodziewać. Komentarze na Steamie to tylko część problemu. Podobna sytuacja panuje na Reddicie poświęconym serii, jednak tam głównym nastrojem jest oczekiwanie na ponowne wydanie gry po jej zakupie na Epicu.

Wszystko to może być bardzo poważnym zagrożeniem dla przyszłości Darkest Dungeon 2, ponieważ w najgorszym przypadku gra może zostać ogłoszona za nierentowną, a cały projekt porzucony.

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer 3 razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry które zawierają nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego „World War Z” Max’a Brooks’a to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!