Gracz Mortal Kombat 11 odkrył ukrytą linię dialogową niemal 4 lata po premierze

21 lutego 2023,
17:18
Jacek Kowal
Grafika promująca Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11 w kwietniu skończy cztery lata, ale jak się okazuje, nadal może nas zaskoczyć. W 2022 roku starszy projektant NetherRealm Studios, Aaron Davis zasugerował, że w grze istnieje jeszcze kilka sekretów. Teraz wiemy, że jednym z nich była ukryta linia dialogowa.

Podpowiedź Aarona była jednak enigmatyczna. Jedyne co powiedział, to to, że umieścił w grze coś, czego jeszcze nie znaleziono. Wskazówką jest fakt, że sytuacja może mieć miejsce w meczu i znajduje się tam od samej premiery, więc nie dodano jej w żadnym DLC. W końcu ktoś trafił na ową znajdźkę, za co dostał pochwałę od samego Davisa.

Jedna z ostatnich tajemnic Mortal Kombat 11 odnaleziona. Znajdziemy jeszcze jakieś ciekawostki?

19 lutego YouTuber Waz ujawnił, że rozwiązał niemal czteroletnią tajemnicę. Okazuje się, że ukrytym detalem była linia dialogowa wypowiadana przez Errona Black’a, gdy ten wygrywa. Normalnie po zwycięstwie Erron podrzuca monetę, by po chwili schować ją do kieszeni. Jeżeli jednak przytrzymamy strzałkę w górę na padzie kierunkowym, to waluta poleci w stronę pokonanego przeciwnika. Dodatkowo po rzucie możemy czasem usłyszeć zwrot „Zachowaj resztę” (ang. Keep the change)

Po dokonaniu odkrycia Waz skontaktował się z Aaronem Davisem, aby się upewnić, czy to był ten wielki sekret z 2020 roku. Davis postanowił publicznie ogłosić koniec poszukiwać wpisem na Twitterze, w którym podał następujące informacje: „Dobrze znany członek społeczności właśnie wysłał mi wiadomość, że odkrył ten sekret. Jak tylko opublikują wpis na ten temat, to go udostępnię! Tajemnicą była specjalna animacja Errona Blacka, którą możesz wykonać w określonej sytuacji

Davis dotrzymał słowa i udostępnił dalej klip, (który możecie znaleźć wyżej) jednocześnie potwierdzając, że wieloletnia tajemnica Mortal Kombat 11 została w końcu rozwiązana. W tym roku ma się ukazać dwunasta odsłona serii, więc pewnie za kilka lat i ona będzie jeszcze nas zaskakiwać.