fbpx

Google przywraca Space Invaders na 45 rocznicę marki. Jest to jednak wersja godna XXI wieku

18 lipca 2023,
16:30
Jacek Kowal

Space Invaders powraca na swoje 45 urodziny. Google postanowiło wprowadzić klasyka gier w XXI wiek, przenosząc inwazję do prawdziwego świata.

Space Invaders: World Defense

Pamiętacie, albo chociaż kojarzycie, Space Invaders? Niemal kultowa produkcja, która swoją premierę miała w 1978 roku. Jest to jeden z prekursorów dzisiejszych gier wideo. Z początku była jedynie na automatach, ale z czasem podbiła świat i odmieniła go na zawsze. W tym roku oryginalna produkcja skończy 45 lat, więc Google postanowiło uczcić jej jubileusz, wypuszczając nową wersję: Space Invaders: World Defense.

Space Invaders: World Defense

Kiedyś gra składała się wyłącznie z prostych pikseli na czarnym tle. Przez lata ten schemat się utrzymywał z ewentualnymi modyfikacjami kolorów i kształtów statków najeźdźców. Nie zmienił się natomiast nasz cel – eliminowanie kosmitów zagrażających ziemi. Teraz Google postanowiło wprowadzić produkcję w XXI wiek, ponieważ w Space Invaders: World Defense naszą planszą może być cały świat. Wszystko dzięki technologii AR. Zresztą zobaczcie sami

Jak widzicie, Space Invaders: World Defense jest w całości w 3D. Gracze nie tylko mogą się rozglądać wokół siebie, by eliminować najeźdźców, ale także chować się za budynkami. Nie zabraknie także misji w równoległej cyberprzestrzeni Space Invaders. Ta oczywiście jest w całości wyświetlana na naszych telefonach, ale do klasycznej obrony ziemi telefon musi być kompatybilny z ARCore. W grze nie zabraknie również elementów społecznościowych. Dzięki nim będziemy mogli rywalizować zarówno z przyjaciółmi, jak i graczami z okolicy.

Aby grać na urządzeniu z Androidem, musi ono posiadać minimum Androida 11. W przypadku Apple wymagania dotyczące systemu operacyjnego to iOS 16.0 wzwyż.