fbpx

Glorious Model I – lekka i ergonomiczna mysz dla graczy

Glorious PC Gaming Race zaprezentował nową mysz dla graczy – Model I. Sprzęt przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników.

Na skróty
  • Glorious zaprezentował nową mysz – Model I.
  • Ultralekki gryzoń waży zaledwie 69 gram.
  • Posiada możliwość wymiany przycisków bocznych na inne, dedykowane.
  • Znajdą się w niej autorskie switche oraz sensor.

Glorious PC Gaming Race zaprezentował nową mysz komputerową – Model I. Gryzoń – w przeciwieństwie do Modeli O oraz D – przeznaczony jest do dłoni średnich i dużych, a także łamie zasadę myszki symetrycznej. Producent wyprofilował urządzenie pod prawą dłoń oraz zagospodarował miejsce na kciuka poprzez specjalną podpórkę. Całość mocno przypomina konstrukcję od Razera – Basiliska.

Glorious Model I z możliwością personalizacji

Nowa mysz producenta waży zaledwie 69 gram. Wartym uwagi jest fakt, że myszka jest przewodowa z odpinanym kablem. Trzeba zatem doliczyć do wagi opór stawiany przez przewód. W parze z niskim ciężarem idzie również szybkość. Ślizgacze G-Skates mają zapewnić płynny ruch, bez obawy o tarcie myszy o podkładkę.

Producent po raz kolejny stawia na autorskie rozwiązania. Tak samo jak w przypadku Modelu O oraz Modelu D Wireless, do czynienia mamy z sensorem optycznym BAMF – LOD wynosi 1 mm, a częstotliwość odczytu 1000 Hz. Mysz powinna sprostać najbardziej wymagającym graczom. Jej dodatkowym atutem są switche, także od Gloriousa, z żywotnością na poziomie 80 milionów kliknięć.

Model I posiada trzy przyciski umieszczone pod półprzeźroczystym paskiem RGB oraz jeden, ulokowany pod kciukiem. Każdy z nich można zmapować w dowolny sposób. Istnieje możliwość wymiany ich na przyciski innego kształtu, które znajdują się w zestawie.

Mysz została wyceniona na 59,99 $ i jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Sprzęt dostępny jest do zakupu na stronie producenta.