fbpx

Glass Onion – zwiastun kontynuacji filmu Na noże. Daniel Craig powraca jako Benoit Blanc

8 września 2022,
20:24
Dorota Żak

Duży sukces filmu Na noże, bawiącego się konwencją kryminału i gatunku whodunit kazał zastanawiać się doczekamy się jego kontynuacji. Z jednej strony wszystkie wątki zostały domknięte, a zagadka rozwiązana, z drugiej twórcom pewnie szkoda było poprzestać tylko na tym. Zapowiedziano więc, że sequel o tytule Glass Onion powstanie dla Netflixa. Dzisiaj produkcja otrzymała pierwszy zwiastun.

Bohaterowie filmu Glass Onion
Na skróty
  • Glass Onion to kontynuacja Na noże, która przedstawi zupełnie nową historię.
  • Z poprzednią częścią będzie ją łączyć postać detektywa Benoita Blanca.
  • Film obejrzymy 23 grudnia na Netflixie.

Kiedy na prywatnej wyspie pewnego miliardera dochodzi do morderstwa, a podejrzanym może być każdy z gości, potrzebna jest ingerencja dobrego detektywa. W takiej chwili do akcji wkracza Benoit Blanc, ekscentryczny jegomość o bliżej nieokreślonym akcencie, który musi przeprowadzić śledztwo i rozwiązać zagadkę. W greckich krajobrazach na światło dzienne wyjdą wszelkie skrywane sekrety.

Tak mniej więcej rysuje się fabuła Glass Onion, sequela Na noże z 2019 roku. Nowa produkcja z jednej strony jest bezpośrednim następcą tej wcześniejszej, z drugiej jednak nie mamy tutaj do czynienia z fabularną kontynuacją opowieści. Oba filmy prezentują osobne, zamknięte historie, a połączone są postacią detektywa, jak przykładowo powieści Agathy Christie, które stały się dla nich dużą inspiracją. Niewykluczone więc, że jeśli druga część serii okaże się tak dobra jak pierwsza, w przyszłości ujrzymy na ekranie jeszcze więcej przygód Benoita Blanca.

Glass Onion – twórcy, obsada i data premiery

Tak jak miało to miejsce w przypadku Na noże, tak i tutaj reżyserią i napisaniem scenariusza zajął się Rian Johnson. Glass Onion jest kolejnym projektem, w którym współpracuje on z operatorem Stevem Yedlinem i kompozytorem Nathanem Johnsonem, zaczynając od debiutu Johnsona, czyli filmu Kto ją zabił?. W nadchodzącej produkcji w roli Benoita Blanca powróci Daniel Craig, a w samej obsadzie pojawią się również Edward Norton, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Jessica Henwick, Madelyn Cline, Kate Hudson, Dave Bautista czy Ethan Hawke.

Glass Onion będzie miało swoją oficjalną premierę za dwa dni na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toroto. Do szerszej dystrybucji trafi natomiast 23 grudnia tego roku. Obejrzymy go na Netflixie, akurat na Boże Narodzenie. Do tego czasu polecamy sięgnąć jeszcze po Na noże, jeśli jeszcze nie mieliście takiej okazji.