Genesis Thor 303 RGB – klawiatura mechaniczna o estetycznym designie

Genesis Thor 303 RGB to następca popularnego modelu Thor 300. Dostępna w dwóch wersjach – Full oraz TKL – oferuje użytkownikom wymienne przełączniki i podświetlenie RGB z efektem PRISMO. Dzięki specjalnemu wykończeniu klawiszy „mechanik” ma służyć graczom przez długie lata.

14 marca 2022

Genesis Thor 303 cechuje się prostym, estetycznym wyglądem. Jej obudowę oparto na wytrzymałym, aluminiowym stelażu, w którym umieszczono wymienne przełączniki Outemu Brown. Charakteryzują się one wysoką żywotnością, która wedle zapewnień producenta wynosi 50 milionów kliknięć. Czas reakcji switchy wynosi 8 milisekund, z kolei siła nacisku wymagana do aktywacji klawisza to 55 g.

Wygląd modelu TKL
Źródło: Genesis

Genesis Thor 303 RGB – podświetlany mechanik z wymiennymi przełącznikami

Na klawiszach Thor 303 RGB umieszczono nasadki, które dzięki zastosowaniu technologii Double Injection (podwójnego wtrysku) są odporne na ścieranie nawet przy dłuższym użytkowaniu. Nie zabrakło też trybu N-key rollover oraz funkcji hot swap – dzięki niej użytkownik może samodzielnie wymieniać przełączniki w klawiaturze.

Klawiatura Genesis Thor 303 RGB z hot swapem
Źródło: Genesis

Producent zastosował w klawiaturze podświetlenie RGB LED z efektem PRISMO – do dyspozycji otrzymujemy 25 trybów prezentacji efektów świetlnych. Ich wyboru dokonujemy za pomocą oprogramowania producenta, które jednocześnie umożliwia tworzenie makr i zapisywanie profili użytkowników. Thor 303 RGB została dodatkowo wyposażona w zestaw 11 klawiszy multimedialnych.

Genesis Thor 303 RGB od boku
Źródło: Genesis

Do sprzedaży trafi również Genesis Thor 303 RGB w wersji TKL. Pozbawiono ją bloku numerycznego, co przekłada się na mniejsze gabaryty. To z kolei powinno ucieszyć graczy mających organiczną powierzchnię na biurku lub tych często podróżujących ze sprzętem. Użytkownicy mają tu zatem do dyspozycji 87 zamiast 104 przycisków.

Opakowanie po najnowszej klawiaturze Genesisa
Źródło: Genesis

Ceny i dostępność klawiatur Genesis Thor 303

Nowe klawiatury mechaniczne Genesis trafią do sprzedaży w najbliższych dniach. Cena modelu Genesis Thor 303 to 249 złotych, z kolei za Genesis Thor 303 TKL zapłacimy 219 złotych. Obydwa warianty będą dostępne w kolorze białym.

Źródło: informacja prasowa

Typ klawiatury: mechaniczna

Przełączniki: Hot Swap Outemu Brown

Żywotność przełączników: 50 mln kliknięć

Siła nacisku niezbędna do aktywacji: 55 g (+/- 10 g)

Punkt aktywacji: 1,8 mm (+/- 0,6 mm)

Liczba klawiszy: 104 (87 w wersji TKL)

Liczba klawiszy multimedialnych: 11

Wymiary: 442 x 136 x 36 mm (355 x 136 x 36 mm w wersji TKL)

Interfejs: przewód USB o długości 1,8 m

Obsługiwane systemy operacyjne: Windows XP/Vista/7/8/10, Linux, Android

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!