fbpx

Gdzie zniknęło muzeum? Tajemnicze usunięcie mapy z Call of Duty Modern Warfare 2

23 grudnia 2022,
18:17
Michał Staniek
Żołnierze z Call of duty

Premierę Call of Duty Modern Warfare 2 mogliśmy świętować w tym roku, a dokładniej w październiku tego roku. Jednak gracze zauważyli pewną nieścisłość w oficjalnej, pełnej wersji gry. Okazuje się, że jedna z map, na której mogliśmy się zmierzać w wersji beta, nie doczekała się swojej obecności po oficjalnej premierze.

Minęło już prawie dwa miesiące, a gracze tracą nadzieję, że mapa Muzeum Valderas już nie zagości w Call of Duty Modern Warfare 2. W pierwszym sezonie mogliśmy się doczekać powrotu takich map jak Shoothouse oraz Shipment, lecz w dalszym ciągu gracze narzekają na małą liczbę map. Tutaj naradza się pytanie, dlaczego Infinity Ward nie wprowadzi do gry gotowej i zdatnej do gry mapy?

Dlaczego Muzeum Valderas zniknęło z Call of Duty Modern Warfare 2?

Pytanie to pojawiało się w głowach większości fanów marki, dlatego też każdy z nich starał się odpowiedzieć na to pytanie. Całkiem prawdopodobnym stała się teoria, że mapa została usunięta przez uderzające podobieństwo do Getty Mouseum, znajdującym się w Los Angeles.

Teoria ta jest wielce prawdopodobna, możliwe, że Activision otrzymało skargę od muzeum, czego wynikiem było usunięcie mapy z Call of Duty Modern Warfare 2. To nie byłaby pierwsza taka sytuacja, wcześniej mogliśmy doświadczyć usunięcia mapy Grand Prix. Plansza została usunięta z gry przez jej odniesienia do Formuły 1. Jakiś czas później mogliśmy jednak doświadczyć jej powrotu pod nazwą Crown Raceway bez elementów F1. Czy powrót muzeum będzie możliwe pod inną nazwą? Na ten moment pozostaje nam tylko czekać.