G.Skill prezentuje pamięci RAM Trident Z5 DDR5 6400 MHz CL32 – prawdopodobnie najwydajniejsze kości na rynku

G.Skill zaprezentował przypuszczalnie najwydajniejsze obecnie pamięci DDR5 z serii Trident Z5. Kości najprawdopodobniej zostały zbudowane na modułach pamięci marki Hynix binowanych na 6400 MHz przy opóźnieniach 32-39-39-102-141.

28 stycznia 2022

Marka G.Skill rozszerza swoją serię pamięci Trident Z5 o 32-gigabajtowy pakiet pamięci RAM, składający się z 2 kości o pojemnościach 16 GB i taktowaniu 6400 MHz oraz opóźnieniach wynoszących 32-39-39-102-141 (CL-tRCD-tRP-tRAS-tRC). Obecnie są to prawdopodobnie najwydajniejsze stockowo pamięci RAM dostępne na rynku, które łączą w sobie stosunkowo wysokie taktowanie oraz obniżone opóźnienia pierwszego rzędu.

Pamięci G.Skill Trident Z5 RGB Silver widoczne od frontu
Pamięci G.Skill Trident Z5 widoczne od frontu. Źródło: G.Skill

G.Skill podejmuje rękawicę. Najniższe na świecie opóźnienia pamięci DDR5 połączone z relatywnie wysokimi taktowaniami?

Jak możemy wnioskować po timingach widocznych na screenie poniżej, nie są to kości bazujące na modułach Samsunga, a producentem pamięci został prawdopodobnie Hynix. Z dostępnych informacji wiem, iż kości oparte o moduły Samsunga schodzą niżej z opóźnieniami tRCD i tRP, jednak to właśnie Hynixy posiadają większe możliwości podkręcania.

Pamięci G.Skill DDR5 6400 MHz CL32 podczas testów
Pamięci G.Skill DDR5 6400 MHz CL32 podczas testów

Oprócz tego moduły produkcji firmy Hynix najlepiej skalują się z minusowymi temperaturami oraz pozwalają na zejście niżej z opóźnieniami tRAS, tRC i tRFC, ostatecznie prezentując lepszą wydajność, aniżeli pamięci zbudowane na kościach Samsunga. Z tego też powodu najwięcej rekordów pamięci DDR5 będzie pobijanych na modułach Hynixa i to właśnie one staną się najczęściej wybieranymi przez overclockerów.

Źródło: VideoCardz

Kacper Fryta

Stargardzianin specjalizujący się w sprzęcie hardware – od 8 lat amatorsko, od ponad 3 na poziomie profesjonalnym. Hobbysta, entuzjasta, redaktor z kilkuletnim doświadczeniem. Prywatnie uwielbia powidła truskawkowe oraz dobrze zrobiony ryż w zalewie maślano-ketchupowej.
UWaga! Gorące informacje!