Forza Horizon 5 – poznaliśmy wymagania sprzętowe na PC oraz kompatybilne kierownice

Twórcy Forzy Horizon 5 na swoim oficjalnym forum udostępnili wymagania sprzętowe gry w wersji na PC. Producenci ujawnili oddzielne tabelki dla posiadaczy komputerów z komponentami zarówno AMD, jak i NVIDIA. Poznaliśmy również kierownice kompatybilne z najnowszą odsłoną gry wyścigowej z serii Forza.

30 września 2021

Dziś na oficjalnym forum poświęconym produkcjom z serii Forza twórcy najnowszej odsłony gry wyścigowej – Forza Horizon 5 – ujawnili szczegółowe wymagania sprzętowe gry w wersji na PC. Producenci udostępnili minimalne, rekomendowane i najwyższe specyfikacje potrzebne do odpalenia tytułu. Studio pokazało oddzielne tabelki dla posiadaczy komputerów z komponentami zarówno AMD, jak i NVIDIA.

Wymagania sprzętowe na PC w Forzie Horizon 5

Jak informuje producent, wersja PC gry Forza Horizon 5 obsługuje również ultraszerokie wyświetlacze o proporcjach 21:9, co zapewnia jeszcze większe wrażenia, a także najpopularniejsze kierownice firm Logitech, Thrustmaster i Fanatec.

  • Logitech: Driving Force, G25, G27, G29, G920, G923PS, G923XB, Momo
  • Thrustmaster: Ferrari 458, T150 RS, T300 RS, T500 RS, TMX, T-GT, TS-XW, TX, TS-PC
  • Fanatec: V1, V2, V2.5, CSL, CSL DD, DD1, DD2, Universal HUB device

Forza Horizon 5 zabierze nas do Meksyku

Standardowo dla serii dostaniemy duży, otwarty świat. W zeszłym miesiącu twórcy pokazali wygląd pełnej mapy gry, o czym możecie przeczytać w naszym specjalnym komunikacie. Najnowsza odsłona Forzy Horizon otrzyma również Ray Tracing… dźwięku. Zastosowana technologia pozwoli na lepsze odwzorowywanie głosu pojazdów. Po więcej szczegółów odsyłam do naszego wpisu.

Zwiastun z gry Forza Horizon 5

Tym razem akcja gry będzie odbywała się na terytorium Meksyku, który ma być bardzo zróżnicowany pod względem miejsc, jakie zobaczymy. Będziemy mogli odwiedzić m.in. dżungle, pustynie czy ogromny wulkan. Nowością w serii ma być dynamiczny system wydarzeń pogodowych. Grać będziemy mogli zarówno sami, jak i z innymi graczami. Ponownie dostaniemy kampanię, w ramach której odblokujemy różne pojazdy, a te potem będziemy mogli ulepszać i dostosowywać do własnych preferencji, a także używać ich w rozgrywkach multiplayerowych.

Forza Horizon 5 pojawi się 9 listopada na konsolach Xbox Series X|S i Xbox One, a także na PC z systemem Windows 10 i Steam. W dniu premiery tytuł będzie dostępny w ramach usługi Xbox Game Pass.

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!