Fortnite otrzyma Unreal Editor już w następnym tygodniu. Gracze nazywają go „Creative 2.0”

17 marca 2023,
15:28
Arek Grabowski
Baner trybu Creative z Fortnite, gdzie gracz patrzy ze smartfonem na tworzoną budowlę

Epic Games potwierdziło datę premiery nadchodzącego do Fortnite Unreal Editora. Pojawi się on w grze już 22 marca, a gracze nazwali ten tryb „Creative 2.0”. Unreal Editor jest oprogramowaniem, które może przekształcić Fortnite na pełnoprawną platformę dla gier i doświadczeń tworzonych przez użytkowników. Dzięki niemu będzie możliwe stworzenie niemal dowolnej kreacji za pomocą silnika Unreal Engine.

Co oferuje Unreal Editor w Fortnite? Creative 2.0 rozszerzy możliwości graczy

Unreal Editor będzie dostępny wyłącznie na PC. W Fortnite pozwoli on dodawać swoje animacje, dźwięki, efekty VFX czy nawet zaprogramowaną logikę. Dzięki temu można stworzyć własne tryby i doświadczenia, bazując na silniku Fortnite. Jest to podobne rozwiązanie do tego znanego z Roblox, gdzie gracze tworzą całe gry, wykorzystując wbudowany edytor.

Fani nazwali Unreal Editor trybem „Creative 2.0”, ponieważ można tu stworzyć niemal wszystko o takiej jakości, jak produkcje Epic Games. Wprowadzenie takiego edytora do gry jest kolejnym krokiem rozwoju według twórców.

Pamiętajmy, że w Fortnite trwa obecnie 2. sezon 4. rozdziału, który wprowadza ogrom nowości. Unreal Editor jest kolejnym elementem wprowadzanym do gry, Epic Games obecnie serwuje graczom sporo ciekawej zawartości.