For The King II – zapowiedź i zwiastun kontynuacji strategicznego RPG

25 maja 2022,
23:42
Kaja Piaścik

For The King II otrzymało oficjalną zapowiedź oraz pierwszy zwiastun! Inspirowany planszówkami i jRPG turowy rougelike od IronOak Games trafi na PC już w przyszłym roku.

Drużyna podczas walki z przeciwnikami w lochach w grze For the King II
Na skróty
  • Pojawił się zwiastun zapowiadający For The King II.
  • Premiera drugiej części strategicznego RPG zaplanowana jest na 2023 rok.
  • Tytuł dostępny będzie wyłącznie na PC.

Wydany w 2018 roku turowy RPG For the King zdobył zainteresowanie graczy dzięki kombinacji strategii z elementami gier typu roguelike i planszówek. Wiemy już, że stworzona przez studio IronOak gra doczeka się kontynuacji! Wydawca, Curve Games, opublikował zwiastun zapowiadający For The King II.

W pierwszej części przygoda rozpoczynała się wraz z morderstwem tytułowego króla, po którym państwo Fahrul pogrążyło się w chaosie, a królowa poprosiła o pomoc w uratowaniu królestwa. Teraz władczyni stała się tyranką. W For The King II gracze zbuntują się przeciw niej, by wyzwolić uciśniony lud.

For The King II – informacje i premiera

Turowy system walki w For The King II, podobnie jak w pierwszej odsłonie gry, ma opierać się na rzutach kości. Zwycięstwo będzie wymagało od graczy naprawdę sprawnej strategii oraz rozważnego korzystania z broni i umiejętności. Produkcja zaoferuje różnorodne klasy postaci, dzięki którym z łatwością dobierzemy drużynę według własnych preferencji. Fani roguelike’ów także powinni być zadowoleni. Jak o nadchodzącym tytule piszą twórcy, „Od licznych postaci i kombinacji przedmiotów po proceduralnie generowane mapy, zadania, łupy i wydarzenia – świat Fahrul ciągle się zmienia i nie pozwala nawet na mrugnięcie okiem!”

Podobnie jak w poprzedniej części, w For The King II do walki stanąć będzie można w pojedynkę oraz w sieciowym i lokalnym trybie wieloosobowym dla maksymalnie czterech graczy. Czeka na nas też odświeżona grafika oraz nowa ścieżka dźwiękowa.

Póki co nie znamy wielu szczegółów dotyczących planowanej daty premiery gry. For The King II ma pojawić się w 2023 roku wyłącznie w wersji na PC. Twórcy zachęcają do dodania tytułu na listę życzeń na Steamie, gdzie w sprzedaży (i aktualnie na dużej promocji!) jest również pierwsza część.