Flying Wild Hog opowiada o swoich nadchodzących grach

Polska firma Flying Wild Hog przekazała trochę informacji o swoich nadchodzących projektach. Oprócz Shadow Warrior 3 i Evil West firma pracuje jeszcze nad dwoma niezapowiedzianymi tytułami. Póki co niewiele wiadomo o tajemniczych projektach, jednak studio zapowiedziało, że być może ogłosi je jeszcze w tym roku.

8 lutego 2021
Na skróty
  • Flying Wild Hog we wpisie na swojej stronie opowiedziało o tworzonych aktualnie przez siebie grach.
  • Zapowiedziane już Shadow Warior 3 i Evil West mają wyjść jeszcze w tym roku.
  • Studio pracuje także nad dwoma niezapowiedzianymi jeszcze tytułami.

Wpis na stronie Flying Wild Hog opisuje projekty, nad którymi firma aktualnie pracuje, zarówno te zapowiedziane, jak i te wciąż nieogłoszone. Gry, o których już wiadomo, to Shadow Warrior 3 oraz Evil West. Pierwsza z nich to kolejna odsłona serii, w której w widoku pierwszoosobowym pokonujemy hordy wrogów przy pomocy katany i broni palnej. Studio potwierdziło wcześniejsze informacje, że produkcja wyjdzie w tym roku, brak jednak konkretnej daty.

Drugą grą, nad którą pracuje aktualnie Flying Wild Hog, jest Evil West. W niej będziemy sterować kowbojem żyjącym na Dzikim Zachodzie. Nie jest to jednak historyczny setting, ponieważ świat jest opętany przez wampiry, które będą przeciwnikami korzystającego z dość nowoczesnej technologii głównego bohatera. Gra ma być szybkim shooterem z elementami kooperacji. Podobnie jak w przypadku Shadow Warriora data premiery nie została podana, jednak według platformy Steam zadebiutuje ona jeszcze w tym roku.

Flying Wild Hog pracuje jeszcze nad dwoma niezapowiedzianymi grami

Grafika informująca o grach nad jakimi pracuje Flying Wild Hog

Oprócz już zapowiedzianych produkcji wpis informuje także o kolejnych dwóch grach, które nie zostały w ogóle przedstawione. O jednej z nich nie wiadomo kompletnie nic, poza tym, że firma stwierdziła, że być może dowiemy się coś o niej jeszcze w tym roku.

O drugim z tych projektów wiemy trochę więcej. Powstaje on razem ze studiem Jagex, które znane jest przede wszystkim z MMORPG o nazwie RuneScape. Tworzona produkcja jest dość tajemniczo określana jako „multiformatowa żyjąca gra”. Według wstępnych informacji z kwietnia 2020 roku miała ona zostać wydana jeszcze w 2021. Wydaje się to dość mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę pandemię i ciszę na temat produkcji. Poza tym ma ona być tworzona przy pomocy silnika Unreal Engine 4 i być multiplayerowym action-RPG w uniwersum sci-fi.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!