Fall Guys za darmo już od 21 czerwca na wszystkich platformach

Kilka dni temu twórcy Fall Guys poinformowali o nadchodzącej ważnej zapowiedzi dotyczącej tytułu. Znamy już szczegóły – od 21 czerwca gra będzie darmowa i dostępna na większości platform!

16 maja 2022
Na skróty
  • Gra Fall Guys przechodzi na model Free to Play od 21 czerwca.
  • Tytuł jest obecnie dostępny na PC i PS, a wkrótce pojawi się także w wersjach na Xboxa i Switcha.
  • Studio Mediatonic zapowiedziało również możliwość rozgrywki między platformami.

Studio Mediatonic przygotowało sporo nowości dotyczących popularnej wieloosobowej platformówki. Twórcy podzielili się szczegółami w trakcie długiej premierowej zapowiedzi streamowanej na YouTube. Największą zmianą jest przejście na model F2P – już 21 czerwca Fall Guys stanie się darmowym tytułem! Dostępna dotąd na PC i PlayStation gra wyjdzie również na Xboxa i Switcha.

Warto zauważyć, że wersji komputerowej nie znajdziemy jednak potem na Steamie. Aktualni posiadacze tytułu zatrzymają go w bibliotece i dalej będą otrzymywać darmowe dodatki, ale Fall Guys w nowej, bezpłatnej formule ściągniemy z Epic Games Store.

Co jeszcze? Wraz z aktualizacją pojawi się możliwość rozgrywki między platformami. Do Battle Royale dołączą zatem razem użytkownicy PC oraz wszystkich konsoli, a gracze posiadający wersje na różne urządzenia bez problemu przeniosą między nimi swój postęp w grze.

Fall Guys – szczegóły zapowiedzi

Darmowy dostęp do tytułu, crossplay i crossprogression to nie jedyne nadchodzące zmiany. Gracze, którzy wcześniej zakupili Fall Guys otrzymają darmowy Legacy Pack uwzględniający Premium Season Pass oraz trzy kostiumy (króla, wikinga i hotdoga). Specjalna przepustka sezonowa to kolejna nowość w grze – oprócz podobnej do dotychczasowych dodatków bezpłatnej edycji będzie dostępna także wersja Premium z wyjątkową zawartością. Aby kwalifikować się do otrzymania nagrody wystarczy włączyć grę przed 21 czerwca.

Na nowych użytkowników również czeka wiele dodatkowych skórek i poziomów zachęcających do wypróbowania Fall Guys po przejściu na F2P. Ruszyła prerejestracja, w ramach której dostępne będą kolejne bonusy odblokowywane według ilości wstępnie zarejestrowanych graczy.

Jakby tego było mało, twórcy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę. Prezenterzy zapowiedzi poinformowali, że trwają prace nad trybem budowania własnych poziomów. Kreator jest jednak na razie w planach na dalszą przyszłość.

UWaga! Gorące informacje!