Fabrycznie podkręcony RTX 3070 od Inno3D w sprzedaży. Producent pracuje nad dostępnością GPU

Inno3D GeForce RTX 3070 iChill X3 to karta graficzna z układem Nvidia Ampere w agresywnym wydaniu. Wyposażona w rozbudowane chłodzenie i programowalne podświetlenie ma pracować cicho i zapewniać osiągi zadowalające wymagających graczy.

25 marca 2021
Na skróty
  • Kontrolę parametrów karty graficznej zapewnia oprogramowanie Inno3D TuneIT, dzięki któremu możemy bawić się zarówno z overclockingiem GPU, jak i ustawieniami wentylatorów czy podświetlenia.
  • Autorskie chłodzenie iChill X3 wyposaża kartę RTX 3070 w trzy wiatraki oraz zestaw sześciu miedzianych rurek cieplnych.
  • Inno3D RTX 3070 iChill X3 to model wyceniony przez producenta na ok. 4500 zł.

Inno3D GeForce RTX 3070 iChill X3 to niereferencyjna, fabrycznie podkręcona wersja „siedemdziesiątki”. Najnowszy chip Nvidii ma tu osiągać minimum 1785 MHz w trybie Boost, przekraczając wyjściowe zegary z wersji Founders. Z taktowaniem układu wspomaganego przez 8 GB pamięci GDDR6 (256-bit) można dalej eksperymentować, co ma ułatwiać przygotowane przez producenta oprogramowanie TuneIT.

Za jego pomocą da się nie tylko zmieniać zegary i monitorować parametry pracy, lecz także ustawiać krzywe wentylatorów czy dostosować nastawy podświetlenia. Karta Inno3D GeForce RTX 3070 iChill X3 została wyposażona w programowalną iluminację RGB LED, która pozwala na personalizację. Współpracuje ona z systemami producentów płyt głównych, takimi jak Aura Sync, Mystic Light czy RGB Fusion. Jest zatem opcja, by zsynchronizować efekty świetlne z pozostałymi komponentami znajdującymi się w PC.

Karta graficzna Inno3D RTX 3070

Karta graficzna Inno3D RTX 3070 z autorskim chłodzeniem iChill X3

Wyposażona w chłodzenie iChill X3 posiada trzy wentylatory o średnicy 9 cm i sześć miedzianych ciepłowodów. Rozprowadzają one ciepło w obrębie radiatora, który pokrywa wszystkie kluczowe sekcje, w tym tę odpowiadającą za zasilanie. W prezentowanym modelu do prawidłowego działania potrzebne są dwie dodatkowe, 8-pinowe wtyczki PCI-Express. Sam zasilacz z kolei nie powinien mieć mniej niż 650 W.

Boczny profil GPU karty Inno3D RTX 3070

Oprócz mocnego PSU należy również posiadać wolną przestrzeń w obudowie. Konstrukcja ma 300 mm długości i wraz płetwą z logo X3 zajmuje trzy sloty. Spód karty chroni backplate z wkomponowanymi otworami dla sprawnego usuwania gorącego powietrza z radiatora. Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3070 iChill X3 jest już dostępna w sprzedaży. Jej ceny oscylują w okolicach 4500 zł, a producent stale pracuje nad poprawieniem jej dostępności.

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem GPU, koniecznie przeczytajcie naszą recenzję omawianego modelu karty graficznej od Inno3D.

Źródło: informacja prasowa

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!