F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch coraz bliżej premiery

Dieselpunk i zwierzęta? To nieszablonowe połączenie, dzięki któremu F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch zdecydowanie wyróżnia się na rynku zręcznościówek typu metroidvania. Rozgrywka pozwoli nam wcielić się w humanoidalnego królika walczącego z armią robotów za pomocą… mechanicznego ramienia.

1 maja 2021
Na skróty
  • F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch to platformowa gra akcji, którą przygotowuje chińskie studio TiGames.
  • Osiem miesięcy po publikacji ostatniego filmu z rozgrywki produkcja wchodzi w końcową fazę developmentu.
  • Tytuł obecnie nie ma daty premiery, jednak potwierdzony został na PC oraz PlayStation (4 i 5).

W serii aktualizacji publikowanych w mediach społecznościowych członkowie chińskiego software house’u radośnie ogłaszają, że „gra ukaże się wkrótce, a przynajmniej taką mamy nadzieję! W tej chwili kończymy ostatnie elementy gry: lokalizacje, dubbing, balans rozgrywki, debug i inne”.

Twórcy gry otrzymali również wsparcie ze strony PlayStation China Hero Project, organizacji zrzeszającej chińskich twórców niezależnych. Świeża pula talentów chińskiego oddziału Sony Interactive Entertainment przyczyni się do rozwoju wersji gry na PlayStation 5.

F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch łączy klimat dieselpunka (odmiany cyberpunka, osadzonej w latach 20.–40. XX wieku, w której dominuje technologia napędzana ropą naftową) i rodzaj rozgrywki typu metroidvania. Gracz przemierza szereg dwuwymiarowych lokalizacji, spotyka postacie NPC, zbiera ekwipunek, a przede wszystkim walczy z przeciwnikami i pułapkami. W miarę rozwoju przygody bohater zdobywa kolejne zdolności i ataki specjalne, co ułatwia dalszą eksplorację. W przypadku dzieła TiGames odkryjemy historię, w której główną rolę grają uczłowieczone zwierzęta.

Kiedy kolejne aktualizacje o F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch?

Choć twórcy nie rozpieszczają częstymi wiadomościami, przyznają, że od czasu ostatniego wideo z rozgrywki wprowadzono wiele zmian na lepsze. Udoskonalono historię i dialog, dodano więcej różnorodności w wyzwaniach, misjach pobocznych, atakach i umiejętnościach, przeprojektowano interfejs oraz podniesiono jakość grafiki i oświetlenia.

Kolejnej dawki nowinek w temacie F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch należy spodziewać się najprawdopodobniej już w sierpniu. TiGames potwierdziło swój udział w Gamescores Tour – imprezie odbywającej się w Pekinie w dniach 15–16 sierpnia. Wtedy to zadebiutuje wideo z kompletną rozgrywką, najbardziej zbliżoną do finalnego produktu. Na dzień dzisiejszy na YouTubie dostępne są filmy z wersji demo oraz zwiastuny:

Autorzy przekażą kolejne informacje na temat daty premiery, ceny i zawartości gry w ciągu kilku tygodni po konferencji w Pekinie. Obecnie potwierdzone platformy to PC, PS4 i PS5.

Alina Znamiec

Z wykształcenia politolog i filolog włoski, na co dzień jednak zarządza problemami w branży IT. W wolnym czasie ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i tańczy (nie jednocześnie). Jest kobietą grającą i żadnych gier komputerowych się nie boi. Wciąż żywi nadzieję na remake i cyfrową wersję No One Lives Forever.
UWaga! Gorące informacje!