Elex 2 – zapowiedziano sequel gry od Piranha Bytes

Pierwszym skojarzeniem ze studiem Piranha Bytes jest Gothic. Drugim może Risen. I wreszcie trzecim Elex, który wkrótce otrzyma kontynuację, co zostało dzisiaj oficjalnie potwierdzone.

15 czerwca 2021
Na skróty
  • Zapowiedzi Elexa 2 od Piranha Bytes towarzyszył pierwszy zwiastun.
  • Gra będzie kontynuować historię Jaxa, który musi ochronić swoją rodzinę i planetę przed nowym niebezpieczeństwem.
  • Historia rozgrywać będzie się w otwartym świecie pełnym różnorodnych frakcji.
  • W Elexa 2 zagramy na PC i konsolach, ale data premiery nie została jeszcze podana.

Elex nie zapisał się w świadomości graczy (zwłaszcza tych polskich) tak mocno, jak najbardziej kultowa seria od Piranha Bytes, czyli Gothic, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Najwyraźniej jednak zdobył jakąś rzeszę fanów, bo inaczej nie pojawiłby się pomysł stworzenia kontynuacji. A ta została właśnie oficjalnie zapowiedziana i doczekała się pierwszego zwiastuna, który możecie zobaczyć poniżej. Na razie zostajemy dopiero wprowadzeni w klimat postapokaliptycznego świata z elementami science fiction – w trailerze zobaczymy przede wszystkim dynamiczne sceny walki. Towarzyszy im utwór Elex Jonathana Davisa z zespołu Korn.

Elex 2 – drugi rozdział opowieści czy zupełnie nowa historia?

Dzięki stronie gry na Steamie udało nam dowiedzieć się już kilku rzeczy na temat nadchodzącej produkcji. Elex 2 to bezpośrednia kontynuacja tytułu wydanego w 2017 roku, której akcja będzie toczyć się kilka lat po wydarzeniach z jedynki. Po raz kolejny wcielimy się w Jaxa próbującego ochronić Magalan przed niebezpieczeństwem. Oznacza to, że w grze trafimy do znanych nam już miejsc, do których dodane zostaną również nowe lokacje. W przemieszczaniu się ma nam pomóc ulepszony względem poprzedniej części plecak odrzutowy. Osadzenie opowieści w otwartym świecie zapewni nam także sporo swobody, jeśli chodzi o możliwości eksploracji w grze.

Powrót do walki nie będzie jednym wyzwaniem stojącym przed Jaxem. Bohater nie tylko będzie musiał odnaleźć swojego syna, ale również przekonać obecne w świecie gry frakcje do zjednoczenia się przeciwko nadciągającym wrogom. Ci mogą w różny sposób reagować na nasze słowa i zachowania, przyłączając się do nas lub odchodząc. Nie są przy tym wszystkim niezniszczalni, a ich śmierć może wpłynąć na fabułę. Podejmowane wybory będą więc miały znaczenie.

Podsumowując, otwarty różnorodny świat, bohater uwikłany w polityczne starcia między różnymi frakcjami i olbrzymie zagrożenie, które tylko on może powstrzymać. Czyli typowo dla Piranha Bytes.

Latanie w grze Elex 2
Czy tak będzie wyglądać latanie w Elexie 2? Źródło: Steam

Kiedy zagramy w Elexa 2?

Na razie nie podano orientacyjnej daty premiery gry. Wiadomo natomiast, że Elex 2 trafi na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xboxa One i Series S/X. W późniejszym czasie mają zostać również ogłoszone konkretne wymagania sprzętowe wersji gry na pecety. Polskich graczy ucieszy jednak fakt, że gra będzie miała napisy i ścieżkę dźwiękową w ich rodzimym języku.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!