Dziwny błąd na PlayStation 3 i PlayStation Vita. Licencje do gier wygasły 50 lat temu

Zwykły błąd a może Sony planuje podróże w czasie? Posiadacze PlayStation 3 i PS Vita nie mogą uruchomić klasycznych tytułów ze wcześniejszej generacji konsol.

11 kwietnia 2022

Posiadacze PlayStation 3 i PlayStation Vita skarżą się, że nie mogą uruchomić niektórych klasycznych tytułów takich jak Super Street Fighter IV, Chrono Cross i Final Fantasy IX. Odnowienie oraz przeinstalowanie nie przynoszą niestety efektu. Najciekawsze jest jednak, że według systemu licencja na te produkcje wygasła 31.12.1969. W tym roku miała premierę gra Space Travel na system Multics, więc chyba nie muszę tłumaczyć, że w tych czasach nawet nie planowano felernych tytułów.

Licencji nie ma a Sony milczy

Nikt jeszcze nie znalazł rozwiązania problemu a samo Sony w żaden sposób nie odniosło się do tej sytuacji. Z tego co można wyczytać w Internecie tajemnicza data jest w „Epoce Unixa”, czyli dość starego (ale wykorzystywanego do dziś ze względu na swoją uniwersalność) ustalona jako punkt zero. Oznacza to, że to po prostu błąd systemu, ponieważ to tak samo jakbyśmy umówili sobie spotkanie 2022 lata temu.

Przez to, że problem jest ze starszymi tytułami z poprzednich generacji padają podejrzenia, że ma to związek z nowymi abonamentami, które niedawno zapowiedziało Sony.

Póki co stoimy w miejscu, ale damy wam znać jak tylko Sony wypowie się w tej kwestii.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!