fbpx

Drugie rozszerzenie do The Outer Worlds jeszcze przed kwietniem

9 lutego 2021,
13:13
Dorota Żak

Pora złapać za broń, włożyć zbroję i odpalić silniki statku kosmicznego: już wkrótce czeka nas okazja, aby powrócić do świata The Outer Worlds. A wszystko dzięki zbliżającej się premierze nowego dodatku.

Roszerzenie Perils of Gordon do The Outer Worlds
Na skróty
  • Drugie rozszerzenie fabularne, Morderstwo na Erydanie, trafi do The Outer Worlds przed kwietniem 2021 roku.
  • Na razie szczegóły na temat tego, co dokładnie znajdziemy w dodatku, nie są znane.
  • Morderstwo na Erydanie będzie częścią The Outer Worlds Expansion Pass.

The Outer Worlds: Morderstwo na Erydanie (Murder on Eridanos ) będzie już drugim rozszerzeniem fabularnym, które otrzyma gra. Według planów zagramy w nie już niebawem, jeszcze przed kwietniem tego roku. Czemu przed kwietniem? Z bardzo prostego powodu. Ma to związek z końcem roku fiskalnego firmy Take-Two, który nastąpi 31 marca.

Mimo zbliżającego się terminu premiery o samym rozszerzeniu wiemy niewiele. Największą wskazówką jest krótkie zdanie służące jako opis: “Halcyon Helen’s final (and finest!) adventure” („Ostatnia (i najlepsza!) przygoda Halcyon Helen”). Co dokładnie przygotowali dla nas twórcy, zostanie pewnie ujawnione w przyszłych materiałach promocyjnych.

Pewne jest za to, że dodatek dostępny będzie zarówno na PC, jak i PS4 oraz XOne. W późniejszym terminie pojawi się również na Switchu.

Expansion Pass dla The Outer Worlds

Poprzednie rozszerzenie fabularne do gry, The Outer Worlds: Coś się czai na Gorgonie (Peril of Gorgon), debiutowało już na jesieni 2020 roku. Dodatek ten wprowadził do gry nowe rodzaje broni, wyposażenia i możliwości rozwoju postaci oraz – nie mogło być inaczej – nowe zadania. Prawdopodobnie tego typu zawartość czeka nas w nadchodzącym drugim rozszerzeniu.

Zarówno Coś się czai na Gorgonie, jak i Morderstwo na Erydanie będzie częścią The Outer Worlds Expansion Pass. Aby uruchomić dodatki, będziemy musieli posiadać podstawową wersję gry.