Draw Distance i Paradox Interactive tworzą kolejny wspólny projekt

Współpraca kilku podmiotów przy tworzeniu gry może dać całkiem niezłe efekty. Zwłaszcza jeśli całkiem dobrze się one dogadują. Tak jak studia, które wydały już wcześniej dwa tytuły z serii Vampire: The Masquerade.

15 marca 2021
Na skróty
  • Draw Distance i Paradox Interactive tworzą grę o kryptonimie Project Cardinal.
  • Obie firmy pracowały już przy tytułach z serii Vampire: The Masquerade.
  • Jednocześnie Draw Distance pracuje nad grą Serial Cleaners.

Tym razem to krakowski Draw Distance i szwedzki Paradox Interactive łączą siły, aby przygotować zupełnie nowy projekt. Będzie on zrobiony na większą skalę niż poprzednie wspólne produkcje obu firm.

Bo przypomnijmy, że Draw Distance i Paradox Interactive miały już okazję pracować razem. Studia stworzyły wspólnie dwa tytuły: Vampire: The Masquerade – Coteries of New York oraz Vampire: The Masquerade – Shadows of New York. Obie firmy chwalą sobie współpracę i chcą ją kontynuować, czego największym wyrazem jest oczywiście rozpoczęcie prac nad kolejnym projektem. Jak podkreśla Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance:

Tworząc i wydając gry z serii Vampire: The Masquerade przekonaliśmy do siebie Paradox i dzisiaj zbieramy tego plony. Zacieśniamy współpracę, a przy tym dostaliśmy zielone światło, żeby kontynuować rozwój spółki na polu self-publishingu. To wszystko jest dowodem dużego zaufania ze strony naszego partnera i zadowolenia z naszej dotychczasowej pracy.

Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance
Postać z gry Vampire: The Masquerade – Coteries of New York
Vampire: The Masquerade – Coteries of New York

Co wiemy o nadchodzącej grze?

Na razie niewiele, a twórcy również nie zdradzają nam jeszcze zbyt wielu szczegółów. Nowy tytuł na razie określany jest mianem Project Cardinal. Gatunkowo będzie to RPG na licencji jednej z marek, do której prawa posiada Paradox Interactive. Choć nie potwierdzono jeszcze, na której dokładnie (chociaż można podejrzewać i mieć nadzieję, że chodzi o Vampire: The Masquerade), wiadomo już, że projekt będzie dużo bardziej rozbudowany niż Coteries of New York czy Shadows of New York.

Jednocześnie Draw Distance pracuje nad Serial Cleaners, czyli nad kolejną częścią gry Serial Cleaner. Tytuł został zapowiedziany już w czerwcu 2020, a zadebiutować ma w tym roku.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!