Do Hunt: Showdown trafia nowy boss – Scrapbeak. Crytek udostępnił zwiastun

Mieliście już okazję spróbować swoich sił w Hunt: Showdown? Jeśli nie, to właśnie nadarza się świetna okazja, bo w grze trwa teraz specjalne, rocznicowe wydarzenie, w ramach którego do gry trafia nowy boss – Scrapbeak.

29 marca 2021
Na skróty
  • Crytek udostępnił zwiastun przybliżający nam bliżej historię nowego bossa oraz gameplayu skoncentrowanego wokół tej postaci.
  • Scrapbeak to były żołnierz, który odniósł poważne rany w trakcie walki i przybrał niewątpliwie przerażającą formę.
  • Wydarzenie As the Crown Flies w Hunt: Showdown potrwa do 12 kwietnia.

Wraz z ogromną aktualizacją gry Hunt: Showdown o numerze 1.5 Crytek wprowadził do swojej produkcji nowe wydarzenie zatytułowane As the Crow Flies, które rozpoczęło się w zeszłym tygodniu. Dzisiaj twórcy ujawnili nowego bossa, na jakiego będą mogli zapolować gracze, a jest nim Scrapbeak, były żołnierz, który w wyniku ran odniesionych w trakcie walki oraz innych późniejszych niefortunnych wydarzeń przemienił się w olbrzymie monstrum przypominające swoim wyglądem wronę.

Nowy event w Hunt: Showdown został udostępniony w ramach obchodów trzeciej rocznicy istnienia strzelanki Cryteka i będzie trwał do 12 kwietnia. Każdy gracz, który zaloguje się podczas trwania wydarzenia, otrzyma nową, wyjątkową broń o nazwie Dark Miasma oraz jeden Żelazny Relikwiarz (Iron Reliquary), który zwiększy liczbę zdobywanych Punktów Wydarzenia (Event Points).

Hunt: Showdown z nowym bossem w ramach wydarzenia As the Crow Flies

Co więcej, wydarzenie As the Crow Flies zostało podzielone na dwa akty. Pierwszy, A Murder of Crows, polega na tym, że cała społeczność gry wspólnie zdobywa Punkty Wydarzenia, aby odblokować nowego bossa, czyli właśnie Scrapbeaka. Obecnie pozostało już jedynie niecałe 500 tys. punktów, by graczom udało się wprowadzić do gry nowe monstrum (AKTUALIZACJA: Stało się! Gracze właśnie osiągnęli wymagany próg!).

Kiedy Scrapbeak zostanie odblokowany, rozpocznie się drugi akt wydarzenia zatytułowany tak samo jak cały event, czyli As the Crow Flies. Podczas tej części Punkty Wydarzenia będą przeznaczane na osobisty postęp graczy, który pozwoli na odblokowywanie wyjątkowych, specjalnie przygotowanych na tę okazję elementów ekwipunku.

Scrapbeak w Hunt: Showdown to nie jedyna atrakcja nowego eventu

Zdobywanie Punktów Wydarzenia jest możliwe na kilka sposobów bezpośrednio powiązanych z motywem przewodnim całego eventu, więc musimy niszczyć tutaj m.in. obecne w grze modele ptaków, choć oczywiście twórcy przygotowali też kilka innych premiowanych aktywności. Gdy Scrapbeak zostanie odblokowany, zabicie go będzie nagradzane aż sześcioma Punktami Wydarzeń, podczas gdy zabijanie innych bossów jest warte jedynie połowę tej sumy. Gdy event As the Crown Flies zostanie zakończony, wszystkie pozostałe Punkty Wydarzeń zostaną automatycznie zamienione na tzw. Hunt Dollars.

To jednak nie wszystko, bo urodzinowe wydarzenie w Hunt: Showdown wprowadza do gry również nowego Łowcę w postaci Plague Doctora oraz wiele dodatkowych elementów wyposażenia, o których więcej możecie przeczytać na oficjalnej stronie gry.

Gra Hunt: Showdown produkcji niemieckiego studia Crytek jest dostępna na komputerach osobistych klasy PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!