Do Blasphemous zmierza darmowa aktualizacja

Wszyscy lubimy dostawać dodatkową, darmową zawartość do gier. Na przykład taką, jak aktualizacja Strife and Ruin do Blasphemous.

16 lutego 2021
Na skróty
  • Do Blasphemous trafi aktualizacja pod nazwą Strife and Ruin.
  • Zaoferuje nam ona crossover z grą Bloodstained: Ritual of the Night.
  • Aktualizacja pojawi się już 18 lutego.

Blasphemous to platformówka pełna akcji, w której wcielamy się w Pokutnika – wojownika zmuszonego zdjąć klątwę ze świata dotkniętego katastrofą, pokonując przy tym licznych wrogów. Gra została wydana w 2019 roku, ale nie znaczy to, że nie nadarzają się już okazje na powrót do tytułu. Zwłaszcza w momencie, kiedy stojące za nim studio zapowiada dużą aktualizację.

Blasphemous: Strife and Ruin, bo tak nazywa się ta aktualizacja, zadebiutuje już 18 lutego. Będzie ona darmowa, więc jeśli posiadamy już podstawową wersję gry, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znowu do niej wrócić.

Rozgrywka w Blasphemous
Źródło obrazu: Steam

Blasphemous: Strife and Ruin – co w zestawie?

Najważniejszym elementem nowej aktualizacji jest pojawienie się w grze pewnej postaci, z którą Pokutnik będzie mógł się sprzymierzyć. Jest nią Miriam z Bloodstained: Ritual of the Night, tytułu zaliczającego się do tego samego gatunku, co Blasphemous. Losy bohaterów ulegną połączeniu, przez co będą oni musieli zjednoczyć swoje siły we wspólnej walce. Aby Miriam mogła wrócić do domu, zmierzymy się z licznymi wyzwaniami, które pozwolą nam zebrać części potrzebne do naprawy portalu do jej świata. Za pomoc bohaterce otrzymamy również specjalną nagrodę.

Oprócz crossoveru z Bloodstained: Ritual of the Night w aktualizacji czeka nas jeszcze:

  • Tryb Boss Rush;
  • Nowe tryby renderowania;
  • Nowy różaniec;
  • Wsparcie dla języka koreańskiego;
  • Naprawa bugów.

Twórcy zapowiadają również, że na tym niespodzianki się nie skończą.

Strife & Ruin nie jest pierwszą darmową aktualizacją do Blashemous. W sierpniu zeszłego roku gra otrzymała aktualizację pod tytułem The Stir of Dawn, która dodała do niej m.in. tryb Nowej Gry+ oraz dodatkowe wątki fabularne i postacie.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!