fbpx

Discord na PS4 i PS5! Sony zapowiada integrację z PlayStation Network

Sony ogłosiło dziś partnerstwo z serwisem czatowym Discord i ujawniło, że platforma zostanie w pełni zintegrowana z usługą PlayStation Network na początku przyszłego roku. Japońska spółka dokonuje również mniejszościowej inwestycji w firmę odpowiedzialną za stworzenie popularnego komunikatora.

Na skróty
  • Czat zostanie dodany do sieciowej usługi konsoli na początku przyszłego roku.
  • Sony dokonuje mniejszościowej inwestycji w Discorda.
  • Komunikator pozostaje niezależny i nie zostanie przejęty przez Microsoft.

„Nasze zespoły już teraz ciężko pracują nad połączeniem Discord z waszymi społecznymi i gamingowymi doświadczeniami w PlayStation Network” – powiedział Jim Ryan z Sony Interactive Entertainment. „Naszym celem jest zbliżenie doświadczeń Discord i PlayStation na konsolach i urządzeniach mobilnych, począwszy od początku przyszłego roku, co pozwoli przyjaciołom, grupom i społecznościom spędzać czas, bawić się i komunikować łatwiej podczas wspólnego grania w gry”.

Ryan ujawnił również, że Sony dokonało mniejszościowej inwestycji w ramach rundy Serii H Discorda.

Integracja

Discord nie na sprzedaż! Firma odrzuca propozycję Microsoftu

W zeszłym miesiącu Discord zakończył rozmowy o przejęciu z Microsoftem, w wyniku których usługa ma jednak pozostać niezależna od giganta z Redmond. Proponowana cena 10 miliardów dolarów nie przekonała producentów do sprzedaży komunikatora.

Dla Microsoftu taka inwestycja mogłaby okazać się niezwykle korzystna, jeśli zintegrowałby Discorda (ponad 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie) z Xbox Game Pass (ponad 18 milionów).