fbpx

Diablo 4 na nowym gameplayu. Nekromanta w akcji

Podczas wczorajszej prezentacji Microsoftu mieliśmy okazję zobaczyć obszerny zapis rozgrywki z nadchodzącego Diablo IV. Twórcy ujawnili też ostatnią dostępną klasę postaci, nekromantę.

Na skróty
  • Na niedzielnej konferencji Microsoftu twórcy udostępnili gameplay Diablo IV.
  • Ostatnią z pięciu klas postaci okazał się nekromanta.
  • Tytuł pozwoli na crossplay pomiędzy PC a konsolami Xbox.
  • Nadal nie znamy dokładnej daty premiery gry.

Prezentacja Microsoftu i Bethesdy przyniosła miłą niespodziankę dla wszystkich oczekujących wieści o nadchodzącym Diablo IV. Zaprezentowany gameplay uchylił rąbka tajemnicy – poznaliśmy ostatnią z pięciu dostępnych na premierę klas postaci, którym okazał się znany fanom serii nekromanta.

Diablo IV i jego kluczowe elementy

W udostępnionym materiale możemy przyjrzeć się wszystkim najważniejszym aspektom produkcji – eksploracji, customizacji postaci, walki i co najważniejsze w tego typu tytułach, wyzwaniom endgame’owym. Według słów deweloperów czeka nas aż 150 lochów do splądrowania.

Tytuł ekskluzywny Microsoftu?

Doniesienia o przejęciu Blizzarda przez zielonych najwidoczniej dają pierwsze efekty – twórcy potwierdzili możliwość wspólnych rozgrywek między PC a konsolami Xbox. W podanej informacji nie było jednak słowa o konsoli ze stajni Sony. Czyżby gigant z Redmond szykował się do ogłoszenia ekskluzywności najbardziej wyczekiwanej produkcji z gatunku hack&slash?

Niestety nadal nie poznaliśmy dokładnej daty premiery Diablo IV. By znów odwiedzić Sanktuarium, przyjdzie nam czekać co najmniej do 2023 roku.